Pies uciążliwym szczekaniem budzi dziecko ? Powoli staje się źródłem sąsiedzkich konfilktów ? Uprzyksza życie domownikom i jest nadmiernie pobudzony kiedy tracisz nad nim kontrolę ? A może zabierasz go ze sobą w nowe miejsce pełen obaw o jago zachowanie ?

Znalazłeś rozwiązanie Swoich problemów !

Szukając rozwiązania swojego problemu z psem myślisz nad pozbyciem się go ? Zastanawiasz się nad kastracją lub podawaniem leków uspokajających ? Nie rób tego ! 

Naprawdę istnieją skuteczne i bezpieczne obroże antyszczekowe !

W tym artykule piszemy o tym jak skutecznie i szybko ograniczyć uporczywe szczekanie lub wycie psa. Opiszemy dostępne metody, sposoby działania obroży antyszczekowych. Jeśli już wiesz jak to działa sprawdź również jak dobrze wybrać obrożę antyszczekową, która będzie bezpieczna i skuteczna dla Twojego psa klikając poniżej.

Kliknij i przeczytaj również ten tekst 

W kolejnych artykułach opiszemy również jak za pomocą oferowanych przez nas produktów pozbyć się problemów z psem w ogrodzie za pomocą systemu typu niewidoczny elektryczny pastuch dla psa, jego ucieczek. Dowiesz się jak zlokalizować psa przez GPS oraz jak działa obroża elektryczna za pomocą której możesz oduczyć psa skakania na ludzi, ciągnięcia na smyczy czy zjadania odpadków oraz czego użyć aby wiedzieć że nasz pies lub kot czeka pod drzwiami.
 
Zacznijmy jednak od tego jak ograniczyć decybele wydobywające się z naszego psa bez oddawania go, kastracji czy środków medycznych. 

Niemożliwe ? Nieprawda ...

Świadczy o tym już kilka tysięcy naszych zadowolonych Klientów i psów cieszących się w końcu spokojem i ciszą, co można łatwo sprawdzić klikając tutaj :) 

Obroża antyszczekowa – jak działa, czym się różnią poszczególne modele i jak sprawdzić jej jakość i poprawne działanie przed użyciem na psie.

Jak sprawdzić prawidłowe działanie obroży antyszczekowej i jej jakość ?

Generalnie podstawową zasadą poprawnego działania tego typu obroży jest prawidłowy sposób rozpoznawania szczekania lub wycia. Najprostsze i najtańsze modele rozpoznają tego typu zachowania jedynie za pomocą wbudowanego mikrofonu. Takie rozwiązanie ma jednak wiele minusów: obroża może reagować kiedy szczeka inny pies, bądź kiedy rozpozna niepoprawnie inny dźwięk i uzna go za oznakę szczekania psa. Z tego powodu w naszej ofercie staramy się nie umieszczać tego typu produktów.
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest system rozpoznawania wibracji krtani. Tego rodzaju czujnik sprawdza czy drga krtań psa i reaguje wtedy kiedy to ma miejsce przy odpowiedniej sile i natężeniu szczeku. Nie każdy czujnik wibracji krtani działa jednak tak samo i prawidłowo. Najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązania w tym zakresie posiadają obroże antyszczekowe z certyfikatem ECMA (Innotek, PetSafe, SportDOG, Dogtra, Num’axes) lub markowe systemy EasyPet oraz PAC .
W innych modelach poprawność działania czujnika krtani można dość prosto sprawdzić. Po uruchomieniu obroży ustawiamy ją na najniższym impulsie bądź reakcji dźwiękowej i … stukamy nią w blat biurka, stukamy palcem w obudowę, szczekamy w pobliżu :), potrząsamy, dmuchamy w czujnik, potrząsamy dynamicznie – przy żadnej tej czynności markowa obroża nie ma prawa zareagować. Następnie, aby zasymulować poprawnie drganie krtani używamy pilniczka do paznokci i kilka razy pocieramy nim o czujnik krtani (często jest to elektroda lub inny wystający z obudowy element który dotyka krtani psa. W takiej sytuacji obroża po kilku pobudzeniach czujnika powinna zareagować odpowiednim bodźcem.  
Najbardziej zaawansowane obroże antyszczekowe korzystają z opatentowanych systemów rozpoznawania szczekania w których wykorzystywane są zarówno sensory wibracji krtani jak i wysokiej jakości mikrofony. Dopiero po stwierdzeniu wzbudzenia obu tych czujników jednocześnie obroża rozpoczyna korektę. Tego typu rozwiązania wprowadzają już do oferty marki SportDOG i PetSafe.
Pamiętaj: kwestia sposobu reakcji obroży na szczekanie psa, na którą często przede wszystkim zwracają uwagę Klienci jest sprawą drugorzędną choć oczywiście istotną. Dla prawidłowej pracy obroży antyszczekowej najważniejszy jest sposób i jakość rozpoznawania sytuacji w której pies szczeka, a co za tym idzie obroża zaczyna reagować ! Słabej jakości obroża, źle rozpoznająca efekt szczekania zdziała więcej szkody niż pożytku.
Generalnie występują trzy główne typy obroży ograniczającej szczekanie psów:
- obroże ultradźwiękowe
- obroże zapachowe
- obroże elektroniczne
 Najtańszymi obrożami na rynku są obroże dźwiękowe i ultradźwiękowe. Głównym powodem jest zazwyczaj niska jakość czujnika odpowiedzialnego za rozpoznanie szczeku. Z markowych rozwiązań oferują tego typu obroże głównie producenci z certyfikatem ECMA. Skuteczność bodźca jakim jest dźwięk jest również najniższa. W przypadku posiadania więcej niż jednego psa trzeba pamiętać, że tego rodzaju bodziec będzie słyszany przez wszystkie psy w pobliżu. Z tego powodu obroże ultradźwiękowe należy wybierać w ostateczności np. dla starych psów lub wtedy kiedy weterynarz stwierdzi u psa powody zdrowotne dla których nie można użyć klasycznej obroży elektronicznej lub zapachowej.
W przypadku obroży zapachowych skuteczność tego typu rozwiązań niewiele ustępuje klasycznym obrożom z impulsem. Wybierając ten typ obroży przeciw szczekaniu i wyciu psa trzeba się jednak liczyć z kosztami użytkowania gdyż koszt sprayu do napełniania obroży wejdzie do domowego budżetu. Obroże zapachowe dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach, na otwartym terenie nie zawsze jednak osiąga się oczekiwane rezultaty – w czasie wiatru obroże wykorzystują duże dawki sprayu i intensywność bodźca dla psa znacząco spada co podnosi koszty stosowania tego rodzaju obroży. Tam gdzie pies przebywa pod dachem jak najbardziej polecamy.
Najczęściej pojawiającymi się w ofercie uznanych producentów są obroże elektroniczne. W momencie wykrycia szczekania psa, obroża reaguje bodźcem ostrzegawczym (dźwięk lub wibracja), a jeśli pies kontynuuje szczekanie obroża reaguje bodźcem elektrostatycznym. W ofercie znajdują się obroże automatycznie dobierające siłę impulsu i takie gdzie dodatkowo możemy ustawić dany tryb pracy dopasowując pracę obroży do rasy i temperamentu psa. W przypadku psów dużych ras lub psów z gęstą sierścią lub podszerstkiem należy stosować odpowiednio dobrane modele wyposażone w odpowiednie elektrody. Najlepsze modele obroży elektronicznych oprócz kilku trybów pracy posiadają również możliwość ładowania akumulatorków (SportDOG, Innotek, Dogtra, Iki Pulse lub EasyPet) co znacząco zwiększa ich bezawaryjność i wpływa na bezproblemowe stosowanie.
Wybierając obrożę dla psa przebywającego w ogrodzie poza certyfikatem ECMA potwierdzającym jakość produktu warto zwrócić uwagę czy obroża jest odporna na deszcz i wodę.

Pamiętaj: 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie obroży przeciw szczekaniu dla Twojego psa zapytaj naszego konsultanta, który zawsze chętnie udzieli Ci fachowej porady.Teraz zapraszamy do zapoznania się z tekstem w którym piszemy jak dobrać dobrze obrożę przeciw szczekaniu do danego psa i konkretnej sytuacji.

 Kliknij i przeczytaj również ten tekst

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie skuteczności urządzeń, kompetencji czy naszej rzetelności sprawdź co sądzi o nas blisko 5.000 dotychczasowych Klientów czytając opinie na Allegro lub Nokaut, które znajdziesz
klikając tutaj.


Wybrane opinie na temat oferowanych przez nas obroży antyszczekowych:

"Obroża zadziałała, pies przestał wyć, skończyły się problemy z sąsiadami:)POLECAM"

"Zakup obroży anty-szczekowej okazał się strzałem w dzisiątkę. Pies jest zadowolony - nikt na niego nie krzyczy a ja odzyskałam sympatię sąsiadów.. Polecam"

"Transakcja bardzo szybko i sprawnie przebiegła, nawet lepiej niż się spodziewałam. Kontakt telefoniczny przed zakupem - fachowe doradztwo. Obroża wypróbowana na razie tylko raz, ale efekt niesamowity, już widzę, że działa na naszego psa, który jest z rodziny owczarków niemieckich. Pies, w sytuacji, w której zawsze szczeka niemiłosiernie, tym razem szczeknął 2 razy i położył się spać. Bardzo dziękuję za poradę."

"Dziękuję za błyskawiczną przesyłkę, wszystko jest w jak najlepszym porządku. Nasz owczarek ma obrożę założoną dopiero pierwszy dzień i już podziałała, przez cały dzień zaszczekał tylko raz ! REWELACJA! Chociaż trochę gryzie mnie sumienie, że musi mieć obrożę założoną. Polecam i pozdrawiam."

"Bardzo dobry kontakt telefoniczny,porady fachowe,towar zgodny z opisem i dobrany przez sprzedawcę perfekcyjnie."

I jeszcze tylko jeden z tysięcy, nasz ulubiony komentarz od Pani Hanny, który stwierdza że i my jesteśmy omylni ale wtedy stoimy za Klientem murem :)

"Chciałabym podzielić się moimi doswiadczeniami ale nie z urządzeniami które oferuje sklep - bo są naprawdę znakomite.. Chciałabym napisać o niezwykle profesjonalnym i uczciwym podejściu do klienta jaki ma firma EasyPet. Zamówiłam w tej firmie zestaw niewidzialnego ogrodzenia dla małego psa i kota. Przesyłka dotarła bardzo szybko ale ja w tym czasie byłam w delegacji więc odebrała ją moja piętnastoletnia córka. Po powrocie z dlegacji a minęlo juz ponad 7 dni od dastawy zabrałyśmy się za rozkładanie ogrodzenia w naszym ogródku wszystko szło wspaniale do chwili kiedy chciałyśmy sprawdzić drugą obrożę załaczoną do zestawu .. niestety nie działała zaczęłyśmy ją oglądać na wszystkie możliwe strony i okazało się że nastapiła pomyłka w dostawie, zamiast zestawu dla małego psa i kota dostałyśmy zestaw dla małego psa i obrożę antyszczekową. Ponieważ miałam juz jedną w domu druga była mi zupełnie niepotrzebna, dodatkowo nie miałysmy obroży dla kota na której najbardziej nam zależało, mało tego obrożę która była załączona do zestawu wzięłyśmy za obrożę dla kota choć była dla psa i ubrałyśmy w nia kota. Efekt był piorunujący kot tak skutecznie się wystraszył że nawet nie chciał wejśc do pokoju w ktorym został rażony przez impulsy z obroży. Zaczęłam sie zastanawiac co zrobic z tym fantem, weszałam na stronę firmy Easy Pet i stwierdziłam że niestety nie mogą wymienić towaru bo nie spełniam szeregu warunków które był w informacjach na stronie sklepu trochę zła napisałam do firmy emaila że jestem rozczarowana pomyłką itd itp Jakież było moje zdziwienie kiedy w niedzielę wieczorem odpalając pocztę przeczytałam wiadomość od firmy ze przepraszaja za pomyłkę i pomimo że obrożę antyszczekową przycięłam do wielkości szyi psa pomimo że nie mam już oryginalnego opakowania bo je wyrzuciłam, że pomimo to wymienią mi i to przesyłką na koszt firmy obrożę antyszczekową na obrożę dla kota, nie musieli tego robić a jedank zrobili dlatego uważam ze jest to bardzo uczciwa firma dla której klient jest najważniejszy i dlatego uważam ze wszyscy powinni sie o tym dowiedzieć bo takie podejście do klienta w dzisiejszych czasach to naprawde rzadkość. Życzę w tym miejscu całemu zespołowi EasyPet wszystkiego najlepszego i jeszcze raz bardzo dziekuję ich poziom obsługi oceniam na 6+ ."

Pięć ważnych powodów odpowiadających na pytanie: Dlaczego kupisz u nas ? 

1. Do oferty dodajemy tylko produkty z certyfikatem ECMA lub te, które osobiście sprawdzimy i ocenimy pod kątem SKUTECZNOŚCI i BEZPIECZEŃSTWA dla czworonogów, które będą je nosić. 

2. Mamy największą ofertę i zawsze znajdziemy rozwiązanie, które będzie pasowało do Twojej sytuacji i problemów z Twoim psem.

3. Sprzedając najwięcej urządzeń tego typu jesteśmy w stanie dopasować system, który najlepiej sprawdzi się dla Twojego psa po najniższej cenie w kraju.

4. Nie handlujemy niesprawdzonymi i najtańszymi produktami. Nie warto. Wasza opinia i zadowolenie są zawsze na pierwszym miejscu.

5. Codziennie rozmawiając z ludźmi, którzy mają naprawdę trudne psy wiemy naprawdę wiele o tych najtrudniejszych przypadkach :)

Miało być 5 powodów ale dodam jeszcze jeden.

Jeśli dotarłeś aż tutaj czytając ten artykuł, Twój problem z psem musi być naprawdę poważny. Składając zamówienie w naszym sklepie internetowym po przejściu do koszyka wpisz w miejsce na kupon nazwę naszej firmy tj. easypet i kliknij przycisk przelicz lub zadzwoń i zapytaj o rabat. 

Przy produkcie pojawi się lepsza cena dowolnego produktu specjalnie dla Ciebie !

Teraz sprawdź jaka obroża antyszczekowa będzie dobra dla Twojego psa 

lub zadzwoń do nas !Szczególnie polecamy w promocji:

Kliknij aby przejść do wszystkich produktów z tej kategorii.

 
DogtraEasyPetEasyPet DoorsInnotekNum'axesPetSafe