W tym artykule staramy się dobrać odpowiednio obroże antyszczekowe dla psów.

Skoro trafiłeś na ten artykuł prawdopodobnie wiesz już jak działa i jakie możliwości oferuje obroża antyszczekowa dla psa. Jeśli wciąż nie wiesz jak działają obroże ograniczające szczekanie i wycie psów zajrzyj w to miejsce. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dodatkowe zapraszamy do skorzystania z pomocy naszych konsultantów pod podanymi na stronie numerami. Pracujemy w dni robocze w godzinach 9.00 - 17.00. 

Aby zapoznać się z najczęściej występującymi pytaniami i uzyskać na nie odpowiedź kliknij w wybrany temat z listy. 

Najczęstsze pytania i sytuacje naszych Klientów wybierających obrożę ograniczającą szczekanie i wycie psów:

1. Mam bardzo małego psa
2. Mam psa ras średnich lub dużych
3. Mój pies jest stary i schorowany
4. Mam psa z gęstą sierścią lub podszerstkiem
5. Obroża antyszczekowa do stosowania na zewnątrz
6. Chcę wydać jak najmniej :)
7. Szukam najlepszych obroży przeciw szczekaniu i wyciu
8. Interesuje mnie obroża antyszczekowa na akumulatorki
9. Które obroże antyszczekowe posiadają certyfikat ECMA
10. Sprawdzona obroża antyszczekowa z regulacją czułości


Przewodnik: Nasze opinie i podpowiedzi - obroże antyszczekowe dla psów


Obroża przeciw szczekaniu najmniejszych psów
 

Dla małego psa polecamy szczególnie te obroże antyszczekowa, które oprócz sprawdzonej skuteczności ważą jak najmniej czyli będą możliwie wygodne dla Twojego psa. Tego rodzaju obroże stosowane są głównie dla psów o wadze do 20 kilogramów, zaś minimalna waga psa, który może stosować obrożę przeciw szczekaniu to około 2.7 kg (jeśli masz bardzo małego psa sprawdź koniecznie czy dana obroża nadaje się dla niego w opisie wybranego przez siebie produktu).

Absolutny hitem w kategorii najmniejsza obroża antyszczekowa jest urządzenie marki Num'Axes Canicalm Small. Jest to najlżejsza obroża antyszczekowa dostępna na rynku - waży zaledwie 17 gram! Kompaktowe wymiary pozwolą na swobodę w noszeniu obroży przez najmniejsze rasy psów. Kolejnym atutem tego modelu jest zasilanie na akumulator oraz stacja dokująca umożliwiająca ładowanie urządzenia. Obroża przeciw szczekaniu Canicalm Small marki Num'axes posiada 3 tryby pracy, które pozwolą dopasować poziom stymulacji w zależności od temperamentu psa.

Jeśli chodzi o najlżejsze obroże antyszczekowe to liderem jest obroża przeciw szczekaniu PetSafe Anti Bark, która działa w oparciu o impuls elektrostatyczny. Ten model obroży może być stosowany dla psów o wadze powyżej 3.6 kilograma. Jest to obroża o możliwie najmniejszej wadze, zaś jej obudowa wykonana została na tyle ergonomicznie, że doskonale dopasowuje się do szyi psa. Ten model obroży przeciw szczekaniu został opracowany również jako obroża działająca na zasadzie zapachu, który zastąpił klasyczny impuls elektrostatyczny. Kolejną propozycją dla mniejszych i średnich psów jest obroża antyszczekowa PetSafe Rechargeable Bark Control w wersji Lite. Ten model posiada automatyczny program dopasowujący poziom impulsu korekcyjnego do temperamentu psa (aż 15 poziomów) oraz praktyczne zasilania na akumulatorek (ładowarka w zestawie).

Dużo tańszą i niewiele cięższą propozycją jest obroża NoBark 60 z zasilaczem. Ten model zasilany jest bardzo lekkim akumulatorkiem, co znacząco podnosi komfort użytkowania. Dysponując wysokiej jakości czujnikiem wibracji krtani umożliwia ona nie tylko szeroką regulację bodźca ale również personalizację czujnika wibracji krtani, którego pracę można ustawić na kilku poziomach. Ten model obroży może być stosowany dla mniejszych psów o wadze już od 3.5 kilograma zarówno w domu jak i w ogrodzie bez względu na warunki atmosferyczne.

Nieco inną propozycją jest model zapachowej obroży antyszczekowej PetSafe Spray Bark Control w którym, w przypadku wykrycia szczekania obroża uwalnia dawkę o nieprzyjemnym dla psa zapachu.

Z tańszych rozwiązań dla psów małych ras na uwagę zasługuje również obroża antyszczekowa Bark Control Collar działająca na zasadzie impulsu. O ile jej skuteczność jest równie wysoka jak droższych modeli to jednak z uwagi na jej wagę i sposób działania polecana jest dla psów o minimalnej wadze 3.6 kg. i część najmiejszych szczekaczy nie może z niej skorzystać. Wszystkie trzy proponowane modele Pet Safe posiadają certyfikat ECMA, który potwierdza wysoką jakość produktu i bezpieczeństwo Twojego psa.

Wróć do góry


Mam psa ras średnich lub dużych lub z długą i gęstą sierścią
 

Dla psów większych ras, lub tych z dłuższą sierścią czy podszerstkiem należy stosować obroże o wzmocnionej budowie odbiornika. Pamiętaj, że pies większych ras w ruchu to duża siła niszcząca - również to co pod pyskiem. Tak więc obroża antyszczekowa dla tych psów powinna być odpowiednio zbudowana by minimalizować ryzyko uszkodzeń mechanicznych, których nie obejmuje gwarancja. 

Przy długiej sierści, podszerstku czy wyższej wadze psa duże znaczenie ma również siła i skuteczność bodźca oraz odpowiednia budowa elektrod, które go podają. Sprawdzona obroża antyszczekowa, która daje sobie radę z dużymi psami lub tymi o gęstej sierści to na przykład obroża antyszczekowa EasyPet. Jest to obecnie jedna z najlepszych obroży antyszczekowych dla tego typu psów. Działa na zasadzie impulsu elektrostatycznego i posiada wbudowany akumulatorek z możliwością ładowania obroży przez zasilacz co znacznie obniża koszty użytkowania. Model wyróżnia się również doskonale przygotowanym czujnikiem wibracji krtani. 

Z tańszych rozwiązań godnym polecenia modelem jest obroża antyszczekowa Canicalm Premium. Nie posiada ona jednak ładowarki. O ile w przypadku obroży przeciw szczekaniu na akumulatorki rozładowanie obroży nie stanowi większego problemu, to w przypadku obroży zasilanej baterią warto zawsze posiadać zapasowe baterie gdyby uległy one rozładowaniu.

Wróć do góry


Mam starszego psa w gorszej kondycji fizycznej
 

W przypadku kiedy obroża antyszczekowa będzie stosowana dla psa, który choruje lub jest bardzo stary należy zakup skonsultować z weterynarzem. W przypadku takich psów polecamy obroże działające na zasadzie nieprzyjemnego zapachu lub mniej skutecznych ultradźwięków, tak aby nie obciążać dodatkowo organizmu chorego psa nadmiernym obciążeniem, choć weterynarz na pewno określi czy pies może lub nie używać klasycznej obroży przeciw szczekaniu z impulsem, które oczywiście są najskuteczniejsze.

W przypadku braku możliwości stosowania klasycznej obroży przeciw szczekaniu z impulsem warto przejrzeć zapachowe obroże antyszczekowe lub obroże przeciw szczekaniu z ultradźwiękiem. Duży wybór tego typu modeli w naszym sklepie pozwoli wybrać tego typu obrożę zarówno dla psów małych, średnich czy dużych jak również dla tych z długą sierścią.

Wróć do góry


Obroże antyszczekowe odporne na wodę i śnieg


Generalnie obowiązuje zasada, że w gorszych warunkach pogodowych czy w sytuacjach kiedy obroża antyszczekowa jest używana na zewnątrz pomieszczeń najlepiej sprawdzają się obroże zasilane akumulatorkiem z możliwością jego ładowania. Dlaczego ? Otóż wymiana baterii zazwyczaj wymaga zdjęcia wieczka obroży (problem nie występuje w obrożach zasilanych specjalnymi bateriami RFA-67) . Po kilku takich wymianach uszczelka chroniąca przed zamoczeniem może ulec uszkodzeniu lub w końcu "źle się ułożyć". Wprawdzie często w instrukcji jest podana informacja, że uszczelka powinna być starannie dopasowana i przy wymianie baterii smarowana wazeliną silikonową ale ... często o tym zapominamy.

Jeśli chodzi o obroże z zasilaczem warto zwrócić uwagę na następujące modele:

Dla psów większych ras polecamy EasyPet NoBark 60

Obroże uniwersalne: sprawdzony przez wielu Klientów, nieco starszy SportDog SBC-R-E lub francuska obroża antyszczekowa  Num'axes IKI Pulse.

Z tańszych obroży przeciw szczekaniu zasilanych na baterie warto wybrać taką, która zasilana jest baterią RFA-67. Tego typu opatentowana bateria zawiera odpowiednie wieczko będące elementem baterii co skutecznie wydłuża żywotność urządzenia i zapobiega jego zamoczeniu wskutek zużycia uszczelki. Przykładowe modele tego typu rozwiązań to na przykład:

Uniwersalne obroże antyszczekowe Deluxe Bark Collar lub tania PetSafe Bark Collar.

Wróć do góry


Skuteczne obroże antyszczekowe - uniwersalność za rozsądną cenę

Dla nas najlepiej sprzedać jak najdrożej więc co tu napisać ? :) 

No dobrze ... Zakładamy, że chcesz wydać jak najmniej. Możesz zaakceptować fakt, że użytkowanie obroży wymaga wymiany baterii i nie skusisz się na droższą obrożę z ładowarką. To znacznie ograniczy wydatek. Pamiętaj, że wybierając tańsze rozwiązanie z baterią w obroży warto dokupić dodatkowe baterie na wypadek ich wyczerpania.

Z drugiej strony na pewno oczekujesz, że obroża będzie po prostu skuteczna. Dlatego najbardziej polecamy klasyczne obroże antyszczekowe z impulsem.  Tu musisz pamiętać, że wybierając tańsze obroże antyszczekowe i stosując je na przykład dla psa o bardzo gęstej sierści lub dla psów z podszerstkiem będziesz w niektórych sytuacjach musiał starannie wyczesywać sierść pod obrożą lub musiał nieco podgolić sierść w miejscu kontaktu elektrod ze skórą.

Tego czego nie możesz jednak lekceważyć to fakt bezpieczeństwa Twojego psa. Z tego powodu zaproponujemy Ci markowe obroże antyszczekowe oraz systemy z certyfikatem ECMA, który potwierdza zarówno jakość i skuteczność ale również bezpieczne użytkowanie obroży przez Twojego psa.

Jedną z najtańszych sprawdzonych obroży przeciw szczekaniu jest elektroniczna obroża antyszczekowa EasyPet NoBark 60. Model oferuje korektę impulsem oraz system wibracji ostrzegawczych wspomagających tresurę. Obroża EasyPet zasilana jest lekkim i małym akumulatorkiem z możliwością jego ładowania przez dołączony zasilacz. Dzięki wodoodporności może być ona użytkowana również poza domem.

Na uwagę zasługuje również obroża antyszczekowa PetSafe będąca rozwinięciem znanego od kilku lat modelu Innotek BC-50E. Sprawdź jak wielu Klientów umieściło pod nią komentarz i jak dobrze jest oceniana przez użytkowników - w naszej ofercie ta linia obroży przeciw szczekaniu znajduje się już od kilku lat i jest  to jedna z najczęściej wybieranych i polecanych przez dotychczasowych Klientów obroży. Wciąż ktoś komuś ją poleca więc wobec dużego popytu producent na bieżąco wprowadza w niej najnowsze poprawki :) .

Dla większych psów warto natomiast zwrócić uwagę na obrożę Num'axes Canicalm Premium ale należy pamiętać o starannej wymianie baterii w tym modelu i dokładnym ułożeniu uszczelki znajdującej się w obroży po wymianie baterii. 

Jeśli tego typu obroże antyszczekowe wciąż są dla Ciebie za dużym wydatkiem możesz zaoszczędzić wybierając tani model markowego sprzętu EasyPet NoBark 40 lub jedną z obroży dźwiękowych ale musisz mieć świadomość, że skuteczność tych rozwiązań jest nieco niższa niż klasycznej obroży z impulsem. Obroże antyszczekowe z dźwiękiem również są produkowane przez dostawców oferujących certyfikat ECMA - zwróć uwagę na obroże Num'axes i Pet Safe.

Wróć do góry


Najlepsze obroże przeciw szczekaniu i wyciu psa czyli obroża antyszczekowa z akumulatorkiem dla psa w domu i na zewnątrz - na każdą pogodę

Zdecydowanie najlepsze obroże antyszczekowe to te, które możesz ładować poprzez dołączony do zestawu zasilacz. Tego typu obroże są wprawdzie droższe w zakupie ale zdecydowanie tańsze w późniejszej eksploatacji gdyż nie wymagają wymiany baterii. Stosując obroże antyszczekowe tego typu nie tylko zapewnisz psu wygodę i najwyższą skuteczność działania ale również będziesz miał możliwość szybkiego doładowania obroży z momencie wyczerpania zasilania. Ze względu na odpowiednie źródło zasilania i minimalizację ryzyka zawilgocenia obroży mogą być one bez problemu używane na zewnątrz pomieszczeń - również w trudnych warunkach pogodowych (deszcz, śnieg).

Polecane w tym miejscu obroże antyszczekowe to najwyższa jakość, zaawansowana technika i najlepsze czujniki wibracji krtani dzięki czemu obroże są w stanie reagować zarówno na szczekanie jak i na przeciągłe wycie psa.

Z rozwiązań z górnej półki polecamy szczególnie obroże antyszczekowe na akumulatorek od marki SportDOG lub PetSafe - oczywiście z certyfikatem ECMA.

Na szczególną uwagę zasługuje EasyPet NopBark 60 która jest polecana dla większości psów ras średnich i dużych. Dla największych psów sprawdzi się natomiast obroże Dogtra Yapper Stopper 300. W przypadku psów mniejszych ras można polecić lekką obrożę Anti-bark, którą polecamy dla psa o wadze powyżej 3.5 kg. 

W przypadku najmniejszych psów szczególnie polecamy: obroża antyszczekowa Canicalm Small z akumulatorkiem. Jest to obroża antyszczekowa o obniżonej wadze i zaprojektowana w sposób, który powoduje że nie sprawia ona nadmiernej niewygody dla Twojego małego psa. Dzięki małej wadze i odpowiedniej budowie może być używana przez najmniejsze psy do wagi 4 kg. Dzięki zastosowaniu zasilania na akumulatorek zminimalizowane zostało również ryzyko zawilgocenia obroży. Ciekawą propozycją od firmy PetSafe z USA jest obroża przeciw szczekniu dla mniejszych i średnich psów PetSafe Rechargeable Bark Control Lite. Ten model został specjalnie zminiaturyzowany, aby nie stwarzał poczucia dyskomfortu małym psom. Dodatkowo posiada w pełni automatyczny program dopasowujący poziom impulsu korekcyjnego do temperamentu psa (aż 15 poziomów) oraz praktyczne zasilania na akumulatorek (ładowarka w zestawie).

Jednym z najlepszych systemów typu obroża antyszczekowa jest bez wątpienia IKI Pulse od francuskiego Numaxesa. Jest produkowana we Francji więc jakość jest bez zarzutu, a funkcjonalność na najwyższym poziomie.

Wróć do góry


Bezpieczna obroża przeciw szczekaniu z certyfikatem ECMA
 

Do organizacji ECMA przystąpili producenci którzy doceniają jakość, skuteczność i przede wszystkim bezpieczeństwo psa używającego obroży antyszczekowej. W tym momencie są to takie marki jak: Num'axes, PetSafe, SportDOG oraz Dogtra i Innotek. 

Więcej o certyfikacie ECMA i przyjętych przez tę organizację zaleceniach dla producentów elektroniki dla psów i kotów znajdziesz tutaj.

Z naszej strony produkty tych producentów zostały oznaczone specjalnym logo umieszczonym pod każdym z opisów produktów. Jeżeli wprowadzamy do naszej oferty produkty innych producentów każdorazowo sprawdzamy ich skuteczność i staramy się uzupełniać ofertę tylko o sprawdzonych dostawców tego typu urządzeń o ugruntowanej pozycji na rynku.Wróć do góry


Obroża antyszczekowa z regulacją czułości i programu pracy
 

Jeszcze niedawno dominowały obroże antyszczekowe z automatycznym doborem poziomu impulsu. Zaawansowane oprogramowanie obroży tego typu potrafi różnicować poziom i siłę impulsu dopasowując go do danej sytuacji. Jest to doskonałe rozwiązanie dla większości użytkowników. 

Część osób posiada jednak bardzo wrażliwe psy lub takie, które są wyjątkowo odporne na bodźce. W takich przypadkach niektóre obroże antyszczekowe mogą wolniej dochodzić do właściwego dla danego psa poziomu impulsów powodując nieco opóźnioną reakcję. Jeśli mamy takiego psa warto zastanowić się nad obrożą antyszczekową z prostym modułem regulacji siły impulsu lub wrażliwości obroży na szczekanie, które oferuje firma EasyPet w modelu zasilanym akumulatorkiem czyli NoBark 60 oraz francuska marka Num'axes w modelach: uniwersalny Canicalm, dla dużych psów Canicalm Premium czy IKI Pulse z zasilaczem.

Wróć do góry

DogtraEasyPetEasyPet DoorsInnotekNum'axesPetSafe