Pies niszczy rośliny i trawę? Skacze na ogrodzenie? Wymyka się do sąsiadów? A może zanieczyszcza oczko wodne lub uwielbia wylegiwać się w piaskownicy?

Znalazłeś rozwiązanie Swoich problemów !

W tym artykule piszemy o możliwościach instalacji niewidzialnego ogrodzenia dla psów i kotów, o tym jak ono działa i jak zabezpieczyć teren przed ucieczkami i niszczeniem roślin typu thuje i innych iglaków przez psy i koty. Po zapoznaniu się z tym artykułem zapraszamy do zapoznania się z tekstem w którym piszemy jak dobrać dobrze ogrodzenie do danego psa.

 Kliknij i przeczytaj również ten tekst.

Ze swojej strony skupiliśmy się na markowych urządzeniach z certyfikatem ECMA, które działają w oparciu o przewody typu dY. W naszej ofercie rezygnujemy z tanich rozwiązań opartych o plecionki z uwagi na ich wysoką awaryjność i niską skuteczność.

Nasze doświadczenie w zakresie niewidocznych ogrodzeń sięga 2007 roku - markowe ogrodzenia, które sami stosujemy działają do dzisiaj więc wiemy, że warto na nie postawić, a priorytetem musi być bezpieczeństwo psa i skuteczność działania.

W kolejnych artykułach opiszemy również jak za pomocą oferowanych przez nas produktów pozbyć się uporczywego szczekania lub wycia psa, jak zlokalizować psa przez GPS, czym są obroże elektryczne do tresury psów i jak za ich pomocą oduczyć psa skakania na ludzi, ciągnięcia na smyczy czy zjadania odpadków oraz czego użyć aby wiedzieć że nasz pies lub kot czeka pod drzwiami.
 
Zacznijmy jednak od tego jak ograniczyć ucieczki psa i jak uniknąć szkód, które powoduje pies w ogrodzie bez nadmiernego ograniczania jego swobody i psucia wyglądu ogrodu. 

Niemożliwe ? Nieprawda ...
 
Świadczy o tym już kilka tysięcy naszych zadowolonych Klientów, psów cieszących się swobodą i bezpiecznych ogrodów, co można łatwo sprawdzić klikając tutaj :) 

Systemy typu niewidzialne ogrodzenie ogrodowe można zastosować w przypadku kiedy chcemy ograniczyć obszar dostępny dla psa w ogrodzie, lub utrzymywać go wewnątrz dowolnie ustalonej strefy ograniczonej jedynie poprzez naszą fantazję odnośnie ułożenia przewodu według własnych potrzeb. To wszystko można osiągnąć bez jakiejkolwiek ingerencji w wygląd ogrodu ! Trawa, iglaki i inne rośliny ogrodowe zostaną nienaruszone.

Dzięki niewidocznemu ogrodzeniu można nie tylko ograniczyć ucieczki psa, ale również skutecznie zapobiec niszczeniu rabat kwiatowych, odwiedzaniu przez psa piaskownicy dla dziecka czy zaglądaniu do oczka wodnego. Trawa, tuje i inne rośliny ogrodowe będą w pełni bezpieczne. Możliwości ochrony ogrodu są wręcz nieograniczone i łatwo można je dostosowywać do zmieniających się potrzeb. Instalacja elektrycznego pastucha nie wymaga żadnych narzędzi, można go uruchomić o każdej porze roku w niecałe ... 30 minut, pozbywając się po kilku dniach problemów z psem w ogrodzie, które trwały często latami, zmuszając tak często do trudnych wyborów: Szczęśliwy pies czy piękny ogród ?

Tymczasem ... to naprawdę da się pogodzić :)

Najbardziej popularne zestawy niewidzialnych ogrodzeń składają się z:

  • Nadajnika umieszczonego zwykle w garażu, niekiedy zaś w altanie lub w pomieszczeniu gospodarczym
  • Przewodu który wyznacza strefę zakazaną dla psa
  • Obroży z odbiornikiem dla psa lub kota

Po uruchomieniu systemu typu elektryczny pastuch określasz na nadajniku szerokość strefy ostrzegawczej i zakazanej dla psa, która zacznie działać wzdłuż całego przewodu umieszczonego w ogrodzie. Pies zbliżając się do przewodu usłyszy ostrzegawczy sygnał dźwiękowy. Jeśli się nie wycofa, obroża skarci go impulsem elektrostatycznym, którego siłę możesz ustawić w obroży.

niewidoczne ogrodzenie

Prosta Instalacja elektronicznego pastucha

Montaż niewidzialnego ogrodzenia nie przekracza 30 minut. Nie wymaga praktycznie żadnych narzędzi i wysiłku fizycznego!

Kabel antenowy ograniczający strefę dostępną dla psa układamy zazwyczaj bezpośrednio na ziemi, możemy go jednak również zakopać, przykryć korą lub wpleść w ogrodzenie. Kabel jest zaizolowany, zaś napięcie w kablu nie przekracza 12 V praktycznie więc nie ma niebezpieczeństwa w przypadku przypadkowego przerwania przewodu. Trasę ułożenia przewodu warto wcześniej rozrysować i określić jego długość, tak aby zaopatrzyć się w odpowiednią jego ilość, choć istnieje oczywiście możliwość dokupienia go później w naszym sklepie. Kabel można łączyć i wydłużać. Układając kabel możemy dowolnie kształtować jego trasę, dokładnie według własnych potrzeb i specyfiki danego ogrodu - ograniczając dostęp psa do miejsc w których nie chcemy jego obecności, takich jak na przykład rabaty kwiatowe, skupiska iglaków, piaskownica, trawa, oczko wodne i inne wrażliwe na zabawy naszego pupila miejsca.

Układając przewód antenowy należy jedynie pamiętać by wychodząc z odbiornika tworzył pętlę tzn. musi on wrócić do miejsca skąd zaczniemy wyznaczać nasze ogrodzenie. Różnorodność terenu nie stanowi problemu - niewidzialne ogrodzenie możemy zastosować na terenie płaskim, usianym pagórkami lub pośród drzew.

Przykłady instalacji:

Nadajnik umieszczony w domu (piwnica, garaż itp.). Teren zabezpieczony przed ucieczką pupila z każdej strony domu. Dodatkowo zabezpieczone grupy rośli w prawym dolnym rogu i oczko w lewym górnym rogu bez możliwości zbliżenia się psa do rogów działki w tych miejscach.  

Pastuch elektryczny

***

Nadajnik umieszczony w domu (piwnica, garaż itp.). Teren zabezpieczony przed ucieczką pupila z każdej strony domu. Zabezpieczone grupy rośli w prawym dolnym rogu bez możliwości zbliżenia się psa do rogu działki w tym miejscu. W lewym górnym rogu dodatkowo stworzona "wyspa: zabezpieczająca oczko wodne, ale tu pies może przebiegać nad splecionym kablem pomiędzy oczkiem a ogrodzeniem posesji.

Obroża elektryczna

***

Przykład rozłożenia kabla w przypadku zabudowy np. szeregowej kiedy tylna część działki nie jest możliwa do ogrodzenia. Nadajnik umieszczony w domu (piwnica, garaż itp.). Teren zabezpieczony przed ucieczką pupila z trzech stron domu. Należy zwrócić uwagę, aby kable leżały koło siebie w odległości nie mniejszej niż 1.5 metra. W przejściu do bramy posesji kabel częściowo ułożony bezpośrednio pod kostką.

Elektryczna obroża

***

W tym przypadku system ogrodzenia zabezpiecza przed ucieczkami wyłącznie front posesji (brama, furtka). Dzięki spleceniu kabla pies może swobodnie poruszać się po całej posesji.

pastuch elektryczny

***

Pełne możliwości organizacji życia pupila w ogrodzie znajdziesz poniżej. Elektryczny pastuch dla psa zabezpiecza całą działkę przed ucieczkami. Zarówno oczko wodne jak i rabata kwiatowa są chronione systemem, ale dzięki spleceniu kabla pomiędzy ogrodzeniem, a tymi wrażliwymi na obecność psa miejscami w ogrodzie, pupil może swobodnie poruszać się wzdłuż ogrodzenia po całej jego długości, ale bez możliwości opuszczenia ogrodu. 

Elektryczny pastuch

***

W przypadku kiedy pojawia się potrzeba ograniczenia dostępu psa do tzw. wysepek wystarczy spleść kabel, który do nich dochodzi, tak aby w miejscu splecenia stał się on nieaktywny i umożliwiał swobodne przemieszczanie się psa. W przypadku kiedy chcemy ogrodzić tylko część ogrodu układając kabel należy pamiętać by odległość pomiędzy pierwszą i drugą linią kabla nie była mniejsza niż 1.5 metra tak aby nie zakłócać jego działania. 

Jeśli chcesz aby strefa przez którą przebiega kabel stała się nieaktywna, a nie chcesz korzystać z opcji splecenia kabla, możesz również kabel zakopać na około 1.5 metra w ziemi zgodnie z poniższym rysunkiem:

Pastuchy elektryczne

Możesz też umieścić kabel nad ziemią na tej samej wysokości (150 cm.), która spowoduje że kabel będzie na pewnym odcinku nieaktywny dla psa i umożliwi mu np. wyjście przez furtkę. 

Elektryczne pastuchy

Jeśli tworzysz układ kabla w którym przewody mają leżeć koło siebie w odległości nie mniejszej niż 1.5 metra i chcesz maksymalnie zawęzić miejsce w których działać będą strefy możesz spróbować ułożyć kabel na ogrodzeniu układając go tak by jedna jego nitka biegła dołem, a druga górą ogrodzenia:

elektryczny pastuch

Pamiętaj również, że w rogach działki należy układać kabel po łukach, unikając łamania go pod kątem prostym co może niepotrzebnie zakłócać szerokość stref w takich miejscach:

pastuch dla psa

Jak widzisz możliwości ułożenia kabla i chronienia dowolnie określonych stref w Twoim ogrodzie są ... 

... praktycznie nieograniczone !

Wszystko zależy tylko od Twojej inwencji i zmieniających się potrzeb. Dzięki możliwości wydłużania kabla możesz na bieżąco rozbudowywać system dodając z czasem kolejne strefy takie jak np. nowe rabaty kwiatowe, powiększające się oczko wodne, świeża trawa czy piaskownica dla dziecka. Jeśli zakładasz, że Twój system będzie się z czasem rozrastał zwróć jednak szczególną uwagę na fakt czy dane ogrodzenie pozwala na wydłużanie przewodu kablem o tych samych parametrach, który znajdują się w zestawie "startowym" tak aby w przypadku chęci rozbudowy systemu nie spotkać się z koniecznością wymiany całego kabla na dłuższy.

Posiadanie dwóch lub więcej psów nie stanowi problemu. Możesz dla każdego z nich dokupić dodatkową obrożę. Niektóre systemy posiadają również możliwość zastosowania obroży zaprojektowanych specjalnie dla kotów. 

W bardziej zaawansowanych systemach typu pastuch elektryczny dla psa znajdziesz:

  • obroże zaprojektowane specjalnie dla małych bądź dużych psów
  • komplet flag ostrzegawczych które przyśpieszają trening
  • możliwość ładowania obroży (wyposażonych w akumulatorki)
  • automatyczną regulację proporcji strefy  ostrzegania i impulsu za pomocą jednego pokrętła
  • ostrzeganie o przerwanej pętli przewodu 
  • "przypominacz" o ładowaniu obroży w wyznaczonych cyklach czasu
  • wyświetlacz szerokości stref na nadajniku.

W ofercie posiadamy również niewidzialne ogrodzenie dla kotów i ogrodzenia bezprzewodowe.

Pamiętaj: 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie instalacji czy wyboru systemu ogrodzenia najlepiej dopasowanego do Twojego psa zapytaj naszego konsultanta, który zawsze chętnie udzieli Ci fachowej porady.Teraz zapraszamy do zapoznania się z tekstem w którym piszemy jak dobrać dobrze ogrodzenie do danego psa.

 Kliknij i przeczytaj również ten tekst

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie skuteczności urządzeń, kompetencji czy naszej rzetelności sprawdź co sądzi o nas blisko 5.000 dotychczasowych Klientów czytając opinie na Allegro lub Nokaut, które znajdziesz
klikając tutaj.


Wybrane opinie na temat oferowanych przez nas ogrodzeń:

"Jesteśmy ogromnie zadowoleni z produktu PetSafe i z obsługi sklepu. Szybko, fachowo, rzetelnie, naprawdę przyjemne i bezstresowe zakupy;) Gorąco polecamy !!"

"100% skuteczność, wszystko na szóstkę!!! Dziękuję i polecam Wszystkim :)"

"Szybka przesyłka, miła obsługa, ogrodzenie działa bez zastrzeżeń, pies szybko "załapał" gdzie może się poruszać. Gorąco polecam"

"Zamówiłem system elektrycznych obroży dla dużych psów. Dużo lepiej już mi nie chodzą gdzie nie mają i nie niszczą ogrodu. Sprzęt się sprawdził więc polecam ten sklep. Obsługa również miła i szybka realizacja zleceń."

"Najlepszy ze sklepów internetowych, z jakich kiedykolwiek korzystałam."

I jeszcze tylko jeden z tysięcy, nasz ulubiony komentarz od Pani Hanny, który stwierdza że i my jesteśmy omylni ale wtedy stoimy za Klientem murem :)

"Chciałabym podzielić się moimi doswiadczeniami ale nie z urządzeniami które oferuje sklep - bo są naprawdę znakomite.. Chciałabym napisać o niezwykle profesjonalnym i uczciwym podejściu do klienta jaki ma firma EasyPet. Zamówiłam w tej firmie zestaw niewidzialnego ogrodzenia dla małego psa i kota. Przesyłka dotarła bardzo szybko ale ja w tym czasie byłam w delegacji więc odebrała ją moja piętnastoletnia córka. Po powrocie z dlegacji a minęlo juz ponad 7 dni od dastawy zabrałyśmy się za rozkładanie ogrodzenia w naszym ogródku wszystko szło wspaniale do chwili kiedy chciałyśmy sprawdzić drugą obrożę załaczoną do zestawu .. niestety nie działała zaczęłyśmy ją oglądać na wszystkie możliwe strony i okazało się że nastapiła pomyłka w dostawie, zamiast zestawu dla małego psa i kota dostałyśmy zestaw dla małego psa i obrożę antyszczekową. Ponieważ miałam juz jedną w domu druga była mi zupełnie niepotrzebna, dodatkowo nie miałysmy obroży dla kota na której najbardziej nam zależało, mało tego obrożę która była załączona do zestawu wzięłyśmy za obrożę dla kota choć była dla psa i ubrałyśmy w nia kota. Efekt był piorunujący kot tak skutecznie się wystraszył że nawet nie chciał wejśc do pokoju w ktorym został rażony przez impulsy z obroży. Zaczęłam sie zastanawiac co zrobic z tym fantem, weszałam na stronę firmy Easy Pet i stwierdziłam że niestety nie mogą wymienić towaru bo nie spełniam szeregu warunków które był w informacjach na stronie sklepu trochę zła napisałam do firmy emaila że jestem rozczarowana pomyłką itd itp Jakież było moje zdziwienie kiedy w niedzielę wieczorem odpalając pocztę przeczytałam wiadomość od firmy ze przepraszaja za pomyłkę i pomimo że obrożę antyszczekową przycięłam do wielkości szyi psa pomimo że nie mam już oryginalnego opakowania bo je wyrzuciłam, że pomimo to wymienią mi i to przesyłką na koszt firmy obrożę antyszczekową na obrożę dla kota, nie musieli tego robić a jedank zrobili dlatego uważam ze jest to bardzo uczciwa firma dla której klient jest najważniejszy i dlatego uważam ze wszyscy powinni sie o tym dowiedzieć bo takie podejście do klienta w dzisiejszych czasach to naprawde rzadkość. Życzę w tym miejscu całemu zespołowi EasyPet wszystkiego najlepszego i jeszcze raz bardzo dziekuję ich poziom obsługi oceniam na 6+ ."

Pięć ważnych powodów odpowiadających na pytanie: Dlaczego kupisz u nas ? 

1. Do oferty dodajemy tylko produkty z certyfikatem ECMA lub te, które osobiście sprawdzimy i ocenimy pod kątem SKUTECZNOŚCI i BEZPIECZEŃSTWA dla czworonogów, które będą je nosić. 

2. Mamy największą ofertę i zawsze znajdziemy rozwiązanie, które będzie pasowało do Twojej sytuacji i problemów z Twoim psem.

3. Sprzedając najwięcej urządzeń tego typu jesteśmy w stanie dopasować system, który najlepiej sprawdzi się dla Twojego psa po najniższej cenie w kraju.

4. Nie handlujemy niesprawdzonymi i najtańszymi produktami. Nie warto. Wasza opinia i zadowolenie są zawsze na pierwszym miejscu.

5. Codziennie rozmawiając z ludźmi, którzy mają naprawdę trudne psy wiemy naprawdę wiele o tych najtrudniejszych przypadkach :)

Miało być 5 powodów ale dodam jeszcze jeden.

Jeśli dotarłeś aż tutaj czytając ten artykuł, Twój problem z psem musi być naprawdę poważny. Składając zamówienie w naszym sklepie internetowym po przejściu do koszyka wpisz w miejsce na kupon nazwę naszej firmy tj. easypet i kliknij przycisk przelicz lub zadzwoń i zapytaj o rabat. 

Przy produkcie pojawi się lepsza cena dowolnego produktu specjalnie dla Ciebie !

Teraz sprawdź jak dobrać system ogrodzenia dla Twojego psa 

lub zadzwoń do nas !Szczególnie polecamy w promocji - modele z certyfikatem ECMA:

Niezwykle funkcjonalny system PetSafe dla małych, średnich i dużych psów oraz dla kotów. Modele z serii PSPRF.

Doskonały model niewidocznego ogrodzenia od amerykańskiej marki PetSafe PSPIG19-16413 (obroże na akumulatory z możliwością ładowania).

Elektroniczny kojec dla psów Dogtra DOGEF3500 - prawdziwy mercedes w tej klasie.

Kliknij aby przejść do wszystkich produktów z tej kategorii.

Jak pewnie zauważyłeś mamy duży wybór tego typu urządzeń. Jeśli masz wątpliwości odnośnie wyboru lub skuteczności w przypadku Twojego psa prosimy o kontakt telefoniczny - sprzedaż telefoniczna zazwyczaj obejmuje rabat :)

Obejrzyj również film omawiający szkolenie psa z systemem typu niewidoczne ogrodzenie dla psów, który zamieszczamy poniżej.      

 

DogtraEasyPetEasyPet DoorsInnotekNum'axesPetSafe