Obroża elektryczna znana jest również jako teletakt lub obroża indukcyjna. 

Certyfikat ECMAUrządzenia tego typu służą do szkolenia i tresury psów. Najbardziej popularne systemy to zestawy składające się z odbiornika noszonego przez psa i pilota, który przekazuje do obroży odpowiednie komendy. Niektóre odmiany obroży elektrycznej, wyposażone w system rozpoznawania szczekania i wycia umożliwiają również ograniczenie nadmiernej hałaśliwości psa - tego typu systemy znane są jako elektroniczne obroże antyszczekowe. W niektórych systemach, obroże elektroniczne służą również jako skuteczna ochrona ogrodu przed zbyt radosnym pupilem: elektryczny pastuch typu niewidoczne ogrodzenie dla psa.

Wybierając obrożę elektroniczną zawsze zwróć uwagę czy posiada ona certyfikat CE. Tanie obroże elektroniczne z Chin, oferowane w Internecie w okazyjnych cenach często nie zostały w żaden sposób przetestowane i mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa Twojego psa.

Uzupełnieniem certyfikatu CE może być certyfikat ECMA potwierdzający najwyższą jakość produktu i parametry zapewniające całkowicie bezpieczne jego wykorzystanie do tresury i szkolenia psa.


Kliknij aby przejść do producentów z certyfikatem ECMA

Producenci, którzy przystąpili do tej organizacji zapewniają wysoką jakość produktów i pełne bezpieczeństwo psa noszącego obrożę elektroniczną. ECMA dba o najwyższą jakość produktów elektronicznych do szkolenia i tresury psów. Restrykcyjnie wprowadza też określone normy impulsów elektrostatycznych (ich siłę, maksymalną długość impulsu), oraz wymaga od producentów stosowania w urządzeniach różnych zabezpieczeń przed ich niekontrolowanym lub złym użyciem tak aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo psa pracującego z elektryczną obrożą. 

Do organizacji ECMA przystąpili tacy producenci jak: Martin System, Innotek, Dogtra, SportDOG oraz PetSafe i Num'axes - dzięki temu masz pewność, że produkty oferowane przez tych producentów są wysokiej jakości i są całkowicie bezpieczne dla Twojego psa.


Szczegółowe zasady dotyczące obroży elektronicznych akceptowanych przez ECMA znajdziesz pod tym linkiem oraz w tym miejscu.

DogtraEasyPetEasyPet DoorsInnotekNum'axesPetSafe