Szczekanie psa w Łodzi zakazane ... I to jak ! 
Elektryczna obroża antyszczekowa na problem z psem.


Wiele kontrowersji budzi wprowadzony ostatnio w Łodzi zakaz ... szczekania psa. Przepisy nakładają na właścicieli psów obowiązek dbania o to, aby ich psy nie zakłócały spokoju domowego. Czy możliwa i wskazana jest taka tresura psa ?

Oczywiście. Obroże antyszczekowe doskonale redukują uciążliwe wycie i szczekanie psa noszącego tego typu obrożę.

szczekanie psaO ile z historii naszych Klientów, jak również z naszego doświadczenia wynika, że często nadmierne pobudzone psy lub ich nieodpowiedzialni właściciele potrafią skutecznie uprzykrzyć życie sąsiadom nie reagując na nadmiernie hałaśliwe zachowania swoich psów o tyle jednak wprowadzony zakaz wydaje się być nie do końca przemyślany.

Zapis w lokalnym regulaminie porządku miasta, nie pozwala bowiem psom szczekać ... nawet w ciągu dnia.

Rozumiejąc intencje autorów projektu wydaje się jednak, że projektowane przepisy nie do końca przystają do życia. Pies powinien bowiem mieć możliwość wyrażania swoich emocji szczekaniem ! 

Oczywiście wszystko w granicach rozsądku i bez nadmiernej uciążliwości dla otoczenia. Podstawową zasadą do której należało by dążyć to pogodzenie interesów tak psów, właścicieli czworonogów jak i ludzi w ich otoczeniu.

Należy pamiętać, że stosują obroże antyszczekowe ograniczające uciążliwe szczekanie i wycie psa nie należy ich używać dłużej niż do 12 godzin dziennie. Kiedy stosowana jest obroża antyszczekowa należy wyjść z założenia, że przez pewną część dnia pies pod naszą kontrolą może dowolnie wyrażać emocje - choćby podczas spaceru nie zakłócając życia sąsiadom. 

Decydując się na zakup którym jest obroża antyszczekowa pamiętaj o tym ażeby tresura psa była prowadzona racjonalnie, a stosowanie elektronicznej obroży antyszczekowej współmierne do danej sytuacji. Chodzi o znalezienie kompromisu pomiędzy wygodą i swobodą psa, a umiejętnością nie zakłócania spokoju innym.

Przesada zawsze prowadzi donikąd ...

Kliknij i sprawdź oferowane przez nas obroże antyszczekowe.

Obejrzyj również prezentację tego typu produktów poniżej.DogtraEasyPetEasyPet DoorsInnotekNum'axesPetSafe