Tutaj pomagamy wybrać niewidzialne ogrodzenie czyli elektryczny pastuch dla psa.

W tym miejscu zakładamy, że wiesz już jak działa i jakie możliwości oferuje niewidoczne ogrodzenie. Jeśli wciąż nie wiesz jak stosować taki system zajrzyj w to miejsce. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dodatkowe zapraszamy do skorzystania z pomocy naszych konsultantów. 

Aby zapoznać się z najczęściej występującymi pytaniami i uzyskać na nie odpowiedź kliknij w wybrany temat z listy. 

Najczęstsze pytania i sytuacje naszych Klientów:

1. Mam bardzo małego psa lub … kota 
2. Mam psa ras średnich lub dużych 
3. Mam kilka psów różnej wielkości 
4. Mam psa z gęstą sierścią lub podszerstkiem 
5. Planuję ogrodzenie dłuższe niż 100 metrów 
6. Chcę wydać jak najmniej :) 
7. Szukam najlepszych rozwiązań 
8. Szukam ogrodzenia z obrożą na akumulatorki 
9. Interesuje mnie system z certyfikatem ECMA 
10. Szukam ogrodzenia które mogę przenosić

Przewodnik po niewidocznych ogrodzeniach dla psów

Ogrodzenia dla najmniejszych psów i … kotów 

Planując zakup systemu dla najmniejszych psów głównym kryterium wyboru (poza ceną :)) powinna być wielkość i waga obroży elektronicznej zastosowanej w zestawie. Zdecydowanie najlżejsze i najwygodniejsze obroże elektroniczne dla psów małych ras oferuje ogrodzenie PetSafe Premium PIG20-11041, które można stosować dla psów od wagi 3.6 kg. Waga obroży elektronicznej nie przekracza bowiem 45 gram. Górna waga psa, który może pracować z takim systemem to 25 kg. Obroża posiada 4 tryby pracy aby najlepiej dopasować jej działanie do danej rasy i temperamentu psa. Centralka posiada dodatkowy bezpiecznik przed przepięciami i możliwość uziemienia systemu. System spełnia normy ECMA. Dodatkowe plusy ? Do tego ogrodzenia możesz w późniejszym okresie dokupić dodatkowe obroże Pet Safe dla psów ras małych, średnich, dużych i dla … kotów. Wszystkie zadziałają z Twoją centralką, a każda będzie z nią niezależnie współpracować podając odpowiedni impuls każdemu ze zwierząt na innym poziomie. 

Alternatywą może być system Rechargeable Dog Fence marki PetSafe z obrożą ładowaną na akumulatorki, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem i obroże elektroniczne tego typu w praktyce oznaczają się o wiele trwalsze w użytkowaniu niż niektóre obroże na baterie. Dla psów o wadze powyżej 3 kg. Dodatkowe plusy ? System spełnia normy ECMA. Polecany jeśli masz jednego lub kilka psów podobnej wagi czy masy. 

Najtaniej dla małego psa kupisz markowy system pastuch dla psa EasyPet. Elektroniczna obroża w tym ogrodzeniu zasilana jest wyjątkowo małym i lekkim akumulatorkiem z możliwością jego ładowania przez zasilacz. Kompaktowa obudowa zapewnia szczelność i umożliwia stosowanie systemu niezależnie od pogody dla psów o wadze ciała powyżej 3.5 kilograma. Do tego systemu można dokupić również wzmocnione obroże zasilane baterią. W tym ogrodzeniu elektroniczne obroże oferują inteligentny tryb pracy zwiększając siłę bodźca stopniowo wraz ze zbliżaniem się psa do strefy chronionej. Centralka systemu została natomiast wyposażona w wyświetlacz LCD.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest system PetSafe PSPIG19-15394. Ogrodzenie pracuje z psami o wadze od 4.0 kg. Dołączona do zestawu obroża elektryczna dla psa posiada dodatkową możliwość regulacji manualnej siły impulsu  w 4 poziomach, tak jak w poprzednich dwóch modelach. System spełnia normy ECMA.

Jedynym systemem pracującym w oparciu o obrożę przygotowaną specjalnie dla kotów jest ogrodzenie Cat Fence. Co ciekawe centralka systemu może współpracować również z dowolną obrożą elektroniczną marki PetSafe z linii Radio Fence działając niezależnie na każdą z obroży. System spełnia normy ECMA.

Wróć do góry

Mam psa ras średnich lub dużych lub z długą i gęstą sierścią 

Wybierając system dla psa ras średnich lub dużych oraz w sytuacji kiedy pies posiada długą sierść lub gęsty podszerstek nie jest łatwy i niektóre obroże nie podadzą odpowiednio silnego impulsu, niektóre zaś nie podadzą go wcale z uwagi na układ elektrod. Do tego ważną cechą dobrego systemu dla takich psów jest wzmocniona budowa odbiornika noszonego przez psa aby nie został on uszkodzony w trakcie zabawy czy zwykłego uderzenia o jakąś przeszkodę. Tego typu systemy polecane są zwłaszcza dla psów rasy: owczarek niemiecki, owczarek belgijski, kaukaz, azjata, berneńczyk, husky, malamut czy bokser. 

Najbardziej obecnie popularnym zestawem jest PetSafe PRF-3004XW-20. Obroża elektroniczna o wzmocnionej budowie posiada indywidualnie dobierany poziom pracy w kilku programach oferując dodatkowo system wibracji ostrzegający psa przed strefą zabronioną. System występuje też w wersji premium z obrożą o obniżonej wadze i uziemieniem centralki. Do tego systemu można dokupić kolejne obroże dla psów dużych, średnich i małych oraz dla kotów. System spełnia normy ECMA. Minus ? Obroża elektroniczna zasilana jest baterią. Na szczęście jest to typowa bateria 9V (prostokątna), którą kupimy w każdym kiosku. Jeśli nie martwi Cię konieczność wymiany baterii jest to system z najlepszym współczynnikiem ceny do jakości dla psów ras dużych lub średnich i psów z długim włosem. 

Jeśli masz jednego psa i nie planujesz mieć wielu psów o diametralnie różnej wadze bardzo ciekawą propozycją jest PetSafe PSPIG19-16413, którego sami używamy dla naszych psów. Co oferuje ? ładowanie obroży – jest to najnowszy sposób ładowania obroży, który do zera sprowadza ryzyko zamoczenia obroży wskutek złej obsługi. Obroża elektroniczna posiada tryb podnoszenia impulsu. System spełnia normy ECMA.

Ciekawym rozwiązaniem jest także system EasyPet Barrier 300. Za stosunkowo niewielką sumę dostajemy funkcjonalność, której nie powstydziłby się Innotek - obroża zasilana na akumulator, system przeciw przebiegnięciom psa, który zatrzyma pupila poruszającego się w kierunku granicy nawet z dużą prędkością czy możliwość wydłużenia przewodu.

Wróć do góry

Mam kilka psów różnej wielkości 

Wybierając system z założeniem, że ma on pracować z kilkoma psami różnej wielkości należy dobrać taki system, który pozwoli indywidualnie dobrać poziom impulsu w każdej obroży lub różne obroże dopasowane do danego psa. Najbardziej obecnie popularnym zestawem startowym dla psów różnych ras jest PetSafe PRF-3004XW-20. W tym ogrodzeniu obroża elektroniczna o wzmocnionej budowie posiada indywidualnie dobierany poziom pracy w kilku programach oferując dodatkowo system wibracji ostrzegający psa przed strefą zabronioną. System dla psów powyżej 18 kg. Dla mniejszych psów systemem startowym może być PetSafe PIG20-11041 przeznaczony dla psów o wadze od 3.5 do 25 kg. Do tego systemu można dokupić kolejne obroże elektroniczne PetSafe dla psów dużych, średnich i małych oraz dla kotów. Zestawy promocyjne znajdziesz tutaj (różne obroże i różne długości kabla) System spełnia normy ECMA. Obroże PetSafe są zasilane bateriami. 

Jeśli w Twoim stadzie nie ma psów bardzo małych lub wyjątkowo dużych możesz również wybrać tańszy system z dwiema obrożami w zestawie Num’axes Canifugue lub Canifugue Small. Obroże elektroniczne zasilane są na baterie. Uwaga ! W przypadku dłuższego ogrodzenia system ten wymaga grubszego i droższego kabla do przedłużenia. System spełnia normy ECMA i pozwala indywidualnie wybrać tryb pracy dla każdej obroży. 

Dobrym rozwiązaniem dla kilku psów będzie także system EasyPet Barrier 300. Za stosunkowo niewielką sumę dostajemy funkcjonalność, której nie powstydziłby się Innotek - obroża zasilana na akumulator, system przeciw przebiegnięciom psa, który zatrzyma pupila poruszającego się w kierunku granicy nawet z dużą prędkością czy możliwość wydłużenia przewodu.

Wróć do góry

Planuję ogrodzenie dłuższe niż 100 metrów 

Zazwyczaj w zestawie startowym jest 150 metrów przewodu (PetSafe, Innotek, Dogtra), choć niektóre zestawy mają tylko 100 metrów (Num’axes) lub brak jest w nich kabla (PAC Fence). Najtańsze w rozbudowie są systemy marki EasyPet, PetSafe, Innotek i Dogtra – do ich wydłużenia stosuje się tańszy kabel no.100. W przypadku systemów PAC, Num’axes wydłużenie kabla może się wiązać z tym, że w zależności od długości ogrodzenia trzeba będzie zastosować droższy kabel, a kabel znajdujący się w zestawie startowym dodatkowo wymienić na droższy co znacząco wpływa na całkowity koszt. Szczegóły odnośnie kabla stosowanego przy przedłużeniu umieszczamy przy produktach. Jeśli planujesz zakup z więcej niż dwoma rolkami kabla zadzwoń do nas po rabat !

Wróć do góry

Chcę wydać jak najmniej 

Cóż … W sumie nie powinniśmy tu jakoś specjalnie chcieć pomóc :( Ale, odnośnie trzech najtańszych popularnych zestawów podzielimy się z Tobą wiedzą dlaczego mogą się okazać niewystarczającym rozwiązaniem. Jeśli te warunki Cię nie dotyczą wybierz jeden z nich i oszczędzaj z EasyPet ! 

Popularny Barrier 200. System posiada obrożę na baterię. Podczas wymiany baterii warto pamiętać aby uszczelkę posmarować wazeliną techniczną co wydłuży żywotność obroży i zapobiega zawilgoceniu. Maksymalna długość kabla obsługiwanego przez centralkę to 300 metrów. Sprawdza się do labradora włącznie – średnia psy, w okolicahc 25 kilogramów. Jeśli masz owczarka – większa suka lub pies oraz psa z długim włosem może nie działać odpowiednio mocno na psa i być ignorowanym przez psy większych ras. Jest to najtańszy markowy system ogrodzenia. 

Ciekawą propozycją tańszych markowych ogrodzeń jest również model EasyPet Barrier 300 z obroża zasilaną akumulatorkiem. Kompaktowa obudowa odbiornika obroży zapewnia szczelność i umożliwia stosowanie systemu niezależnie od pogody dla psów o wadze ciała powyżej 3.5 kilograma. Do tego systemu można dokupić również wzmocnione obroże zasilane baterią. W tym ogrodzeniu elektroniczne obroże oferują inteligentny tryb pracy zwiększając siłę bodźca stopniowo wraz ze zbliżaniem się psa do strefy chronionej. Centralka systemu została natomiast wyposażona w wyświetlacz LCD.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest system PetSafe PRF-3004W-20. Ogrodzenie pracuje z psami o wadze od 4.0 kg. Niestety obroża dołączona do zestawu nie posiada dodatkowej możliwości regulacji manualnej siły impulsu jak w poprzednich dwóch modelach. Działanie obroży opiera się wyłącznie na trybie automatycznym. System spełnia normy ECMA. O ile w większości przypadków tego typu rozwiązanie w zupełności wystarcza to jednak przy pewnych psach brak jest możliwości płynnego zmniejszenia lub zwiększenia siły działania impulsu kiedy pies reaguje zbyt słabo lub zbyt lękliwie.

Jedynym systemem pracującym w oparciu o obrożę przygotowaną specjalnie dla kotów jest ogrodzenie Cat Fence. Co ciekawe centralka systemu może współpracować również z dowolną obrożą elektroniczną marki PetSafe z linii Radio Fence działając niezależnie na każdą z obroży. System spełnia normy ECMA.

Alternatywą dla psów tej samej wagi co powyżej może być ogrodzenie Num’axes Canifugue, również posiadające certyfikat ECMA. Ceny tych ogrodzeń są podobne jak  EasyPet Barrier 300 ale w czasie niektórych promocji jedno z nich może być nieco tańsze choć w zasadzie zazwyczaj można je oba nabyć w cenie poniżej 800,00 zł – obserwuj ceny na naszej stronie. Ogrodzenie Canifugue do wydłużenia kabla wymaga jednak wymiany kabla na grubszy co przy dłuższych odcinkach może podnieść cenę takiego systemu. 

Jeśli szukasz najtańszego sprawdzonego systemu dla psów dużych ras sprawdź PetSafe PRF-3004XW-20 lub zestaw promocyjny z większą ilością kabla. W tym ogrodzeniu obroża elektroniczna o wzmocnionej budowie posiada indywidualnie dobierany poziom pracy w kilku programach oferując dodatkowo system wibracji ostrzegający psa przed strefą zabronioną. Do tego systemu można dokupić kolejne obroże elektroniczne PetSafe dla psów dużych, średnich i małych oraz dla kotów. System spełnia normy ECMA. Obroże PetSafe są zasilane bateriami. Przy zakupie dłuższych ogrodzeń powyżej 300 metrów kabla warto sprawdzić cenę promocyjną zestawu z kablem o długości 350 lub 450 metrów.

Wróć do góry

Szukam najlepszych rozwiązań 

Najlepsze niewidzialne ogrodzenie dla psa czyli jakie ? Przede wszystkim bezpieczne, a więc posiadające certyfikat ECMA. Do tego praktyczne w użytkowaniu czyli najlepiej zasilane obrożą na akumulatorki i koniecznie sygnalizujące przerwę w obwodzie. Co polecamy ? 

Jeśli masz jednego psa i nie planujesz mieć wielu psów o diametralnie różnej wadze ciekawą propozycją jest Dogtra EF3500, którego sami używamy dla naszych psów. Co oferuje ? ładowanie obroży – jest to najnowszy sposób ładowania obroży, który do zera sprowadza ryzyko zamoczenia obroży wskutek złej obsługi. Obroża elektroniczna posiada tryb podnoszenia impulsu. System spełnia normy ECMA. 

Z ogrodzeń zasilanych na baterie miano najlepszego przyznaliśmy ogrodzeniu Pet Safe Premium dla psów małych ras PIG20-11041, które można stosować dla psów od wagi 3.6 kg. Odpowiednik tego ogrodzenia dla psów ras średnich i dużych to PSPIG19-16413. Waga obroży elektronicznych w tych systemach została maksymalnie obniżona aby zapewnić psom maksimum komfortu. Obroże elektryczne posiadają kilka trybów pracy aby najlepiej dopasować jej działanie do danej rasy i temperamentu psa. Centralka posiada dodatkowy bezpiecznik przed przepięciami i możliwość uziemienia systemu. Systemy te spełniają normę ECMA. Dodatkowe plusy ? Do tego ogrodzenia możesz w późniejszym okresie dokupić dodatkowe obroże PetSafe dla psów ras małych, średnich, dużych i dla … kotów. Wszystkie zadziałają z Twoją centralką, a każda będzie z nią niezależnie współpracować podając odpowiedni impuls każdemu ze zwierząt na innym poziomie. 

Zdecydowanie wartym polecenia systemem jest także niewidoczne ogrodzenie marki Numaxes - Canifugue NEW. Tak jak większość urządzeń tego producenta również ten pastuch dla psa wyprodukowany został we Francji. Potwierdza to wysoką jakość wykonania oraz niezwykle wysoką funkcjonalność. Co zasługuje na szczególną uwagę to możliwość ustawienia poziomu impulsu na jednym z aż 8 poziomów. Daje to możliwość dopasowania urządzenia do większości psów. Precyzyjnie ustawisz również strefę ostrzegawczą i korekcyjną na centralce. Obroża jest zasilana na baterie i oczywiście odporna na wodę.

W walce o prymat najlepszych ogrodzeń bierze udział też na pewno PAC Fence. Marka PAC to jeden z najlepszych producentów na rynku, który wprowadza w swoich systemach takie nowości jak: podtrzymywanie pracy centrali podczas braku prądu, ładowanie obroży na centrali czy wzrost poziomu impulsu wraz ze zbliżaniem się do przewodu. Obroże elektroniczne zasilane są najlepszymi akumulatorkami litowo polimerowymi. Ogrodzenie to ma jednak pewną wadę, którą jest … cena.

Wróć do góry

Szukam ogrodzenia z obrożą na akumulatorki 

Obecnie najpopularniejszym systemem z obrożami elektrycznymi zasilanymi akumulatorkami jest Dogtra EF3500. W centralce można również ustawić sposób działania, a siłę impulsu w obroży. Obroża oferuje ładowanie obroży co znacznie wydłuża jej żywotność. Ogrodzenie można przedłużać tanim kablem no.100. System posiada certyfikat ECMA. 

Ciekawą propozycją markowych ogrodzeń z obrożą zasilaną akumulatorkiem jest model niewidocznego ogrodzenia dla psów EasyPet Barrier 300. Kompaktowa obudowa odbiornika obroży zapewnia szczelność i umożliwia stosowanie systemu niezależnie od pogody. Obroże przeznaczone są dla psów o wadze ciała powyżej 3.5 kilograma. Do tego systemu można dokupić również wzmocnione obroże zasilane typową baterią 9V. W tym ogrodzeniu elektroniczne obroże oferują inteligentny tryb pracy zwiększając siłę bodźca stopniowo wraz ze zbliżaniem się psa do strefy chronionej. Centralka systemu została natomiast wyposażona w wyświetlacz LCD.

Ciekawym zestawem z obrożą na akumulatorek jest także irlandzki PAC Fence. Jest to ogrodzenie dla psów średnich ras nieco mniejszych do owczarka niemieckiego. W ogrodzeniu zastosowano wyświetlacz szerokości stref w nadajniku, zaś obroża posiada inteligentny tryb pracy podnosząc impuls w miarę zbliżania się psa do ogrodzenia. Centralka oferuje również podtrzymanie bateryjne w przypadku braku prądu. System występuje również w zestawie z kablem 200 metrów.

Wróć do góry

Interesuje mnie system z certyfikatem ECMA 

Wśród producentów ogrodzeń, którzy przystąpili do organizacji ECMA znajdziesz Dogtra, Innnotek, PetSafe i Num’axes. Ich ogrodzenia poza najwyższą jakością spełniają normy tej organizacji zapewniając nie tylko skuteczne działanie systemu ale również bezpieczeństwo pracy psa w takim ogrodzeniu. Dla przykładu: jeśli obroża spełnia normy ECMA to pies który z jakiś powodów zostanie uwięziony w strefie impulsu (zaczepienie, uwiązanie itp.) będzie odczuwał impuls przez kilkanaście sekund po czym obroża rozpoznając sytuację nietypową wyłączy się dla bezpieczeństwa psa, poczeka aż pies opuści strefę zakazaną i dopiero wznowi działanie. Produkty posiadające certyfikat ECMA oznaczyliśmy w opisach umieszczając logo na końcu każdego opisu produktu.

Wróć do góry

Szukam ogrodzenia które mogę przenosić 

Jedynymi systemami na rynku, które pracują bez jakiegokolwiek kabla są PSPIF17-13479 marki PetSafe. Systemy tego typu nie wymagają stosowania jakiegokolwiek kabla i pracują w pełni w oparciu o łączność radiową z obrożą elektroniczną. Możesz jednak zakupić którykolwiek system niewidzialnego ogrodzenia z kablem i dokupić dodatkowy kabel, który umieścisz np. na działce gdzie często podróżujesz. W takim wypadku zabierasz ze sobą nadajnik i obrożę dla psa, które zakładasz raz tu raz tu co zajmuje dosłownie minutę, a pies będzie bezpieczny zarówno w domu jak i podczas wyjazdu.

Wróć do góry

DogtraEasyPetEasyPet DoorsInnotekNum'axesPetSafe