Pod pojęciem elektryczna obroża dla psa kryje się tak naprawdę wiele różnych systemów. Wspólną cechą każdego z nich jest skuteczna pomoc wszędzie tam gdzie prowadzona jest tresura psa lub właściciel psów musi skutecznie rozwiązać swój problem z psem. 

Twój pies po odpięciu smyczy zapomina o wszelkich zasadach ?

Pies na spacerze ciągnie smycz ?

Spuszczony ze smyczy podnosi i zjada odpadki ?

Ucieka z ogrodu i wałęsa się po okolicy ?

Niszczy drzwi lub okna domagając się wejścia do domu ?

A może kopie w ogrodzie lub szczeka uporczywie bez powodu ?

Znalazłeś rozwiązanie Swoich problemów !

Szukając rozwiązania swojego problemu z psem myślisz nad pozbyciem się go ? Zastanawiasz się nad kastracją lub podawaniem leków uspokajających ? Nie rób tego ! 

Naprawdę istnieją skuteczne i bezpieczne obroże do tresury psów !

W zależności od typu zastosowanej obroży, można tego typu akcesoria do tresury podzielić na kilka grup produktów. W tym artykule zajmiemy się typową obrożą do tresury, która do poprawnego działania wymaga pilota obsługiwanego przez właściciela psa. Więcej informacji o innych systemach i obrożach elektrycznych uzyskasz klikając poniżej w wybraną grupę produktów:

Obroże przeciw szczekaniu i wyciu psów

Obroże działające w systemach typu niewidoczne ogrodzenie

Elektryczne obroże do lokalizacji psów

Drzwiczki dla psa i kota

Tresura psów myśliwskich

Wybierając i porównując obroże elektryczne do tresury i szkolenia psów podstawowymi parametrami służącymi ocenie są: zasięg obroży, odpowiednia skala impulsów oraz system ostrzegania dźwiękiem lub wibracją w obroży. Te trzy główne parametry najczęściej są głównym kryterium wyboru systemu.

Wybierając konkretny model obroży elektronicznej warto zwrócić również uwagę czy obroża pochodzi od markowego producenta i czy jest bezpieczna dla psa. Ważnym certyfikatem w tym zakresie jest ECMA.

 Jeśli natomiast już wiesz jak działa tego typu obroża treningowa sprawdź również jak dobrze wybrać obrożę do szkolenia psów, która będzie bezpieczna i skuteczna dla Twojego psa klikając poniżej.

Wybieramy obroże elektryczne

Zacznijmy jednak od tego jak ograniczyć lub wyeliminować problemy z psem bez oddawania go, kastracji czy środków medycznych. 

Świadczy o tym już kilka tysięcy naszych zadowolonych Klientów i psów cieszących się w końcu harmonią życia z psem co można łatwo sprawdzić klikając tutaj :) 

Parametry i funkcje, które oferuje elektryczna obroża do szkolenia psa.

Zasięg

W zależności od potrzeb podstawowym parametrem, na który warto zwrócić uwagę poza certyfikatem bezpieczeństwa jest zasięg danej obroży. Systemy dla amatorów dysponują zasięgiem od 100 do kilkuset metrów. Obroże dla profesjonalistów i myśliwych zazwyczaj przekraczają zasięg jednego kilometra. Trzeba jednak pamiętać, że zasięg podawany przez producenta to zazwyczaj zasięg maksymalny - możliwy do osiągnięcia w pewnych warunkach: płaski teren bez drzew i krzaków, dobra pogoda, idealna łączność pilota z obrożą. W praktyce użytkowy zasięg większości modeli można założyć na około 60% deklarowanego przez producenta choć oczywiście w zależności od marki i modelu ta wartość może się wahać w obie strony.

Dlaczego zasięg jest tak ważny ? W praktyce użytkując nasz zestaw będziemy mieli sytuację nieco gorszą niż idealna. Na przykład pies goniący za zającem będzie odwrócony do nas tyłem, pogoda może być nie najlepsza, a dodatkowo upłynie chwila zanim wyjmiemy i użyjemy jednej z funkcji pilota. Pies w tym czasie może być już za jakąś przeszkodą w terenie. Z tego powodu markowe obroże o zasięgu mniejszym niż 100 metrów w praktyce nie są w ogóle oferowane, a zasięg większości obroży to minimum 200 metrów choć i ta wielkość często przy szybkim psie może okazać się wbrew pozorom za mała. W takiej sytuacji obroża o małym zasięgu może nie spełniać oczekiwań i warto zwrócić uwagę na możlwie duży zasięg pracy deklarowany przez producenta.

System ostrzegania w obroży

W praktyce pies poprawnie szkolony z obrożą elektroniczną powinien rozumieć i poprawnie reagować na związki przyczynowo - skutkowe. W przypadku kiedy polecenie nie jest wykonywane za każdym razem powinna następować stała sekwencja zdarzeń: komenda, ostrzeżenie w obroży, impuls korekcyjny. W praktyce pies kojarząc taki sposób działania obroży po pewnym czasie szkolenia będzie starał się unikać bodźca awersyjnego w postaci impulsu elektrostatycznego reagując wcześniej na komendę lub samo ostrzeganie w obroży. Jako bodziec ostrzegawczy najczęściej stosowany jest dźwięk, a w droższych i bardziej zaawansowanych systemach wibracja obroży - która często może być też stosowana jako nagroda dla psa za poprawne wykonanie polecenia.

Skala i siła impulsów

Odpowiednia skala i siła impulsów pozwala dobrać bodziec odpowiednio do rasy i wielkości psa, jego temperamentu bądź danej sytuacji. W praktyce markowe obroże treningowe dysponują kilkoma zróżnicowanymi poziomami impulsów z możliwością ich podania na dwa różne sposoby: jako impuls ostrzegawczy krótki (niezależnie jak długo trzymamy przycisk obroża poda krótki impuls trwający ułamek sekundy aby odwrócić uwagę psa od danej czynności) oraz typowy impuls korekcyjny, którego długość będzie odpowiednia do czasu wciśnięcia przycisku. Markowe systemy z certyfikatem ECMA posiadają jednak zabezpieczenie przed podaniem zbyt długiego impulsu wstrzymując pracę obroży kiedy taka sytuacja ma miejsce aby nie stwarzać zagrożenia dla psa w sytuacjach np. przypadkowego użycia przycisku. Oprócz impulsów krótkich i długich markowe obroże do tresury posiadają często również przycisk Booster, który ma zastosowanie w sytuacjach awaryjnych kiedy pobudzony pies wymaga silnego bodźca. Po zastosowaniu funkcji Booster obroża podaje impuls o zwiększonej sile.

W praktyce najlepsze efekty uzyskuje się stosując dłuższe impulsy na niższym poziomie, które drażniąc psa nie są dla niego zbyt nieprzyjemne natomiast skutecznie zniechęcają do danej czynności lub odwracają jego uwagę kiedy jest pobudzony. Mitem jest natomiast ogromna siła impulsu i wszelkie opinie odnośnie rażenia psa prądem, które świadczą o kompletnej nieznajomości tematu wśród wypowiadających takie twierdzenia. W materiałach organizacji ECMA, która propaguje bezpieczne i skuteczne obroże do tresury przyjęto takie wartości i natężenia impulsu aby nie powodowały one zagrożenia dla psów. Energia wyzwalana przez obrożę jest wiele razy niższa niż energia wyzwalana przez takie popularne urządzenia jak elektryczny pastuch czy choćby zwykły masażer mięśni brzucha stosowany przez ludzi. Aby uzmysłowić sobie siłę impulsu warto porównać energię wyzwalaną przez tego typu markowe obroże i porównać ją do innych popularnych  urządzeń (na podstawie materiałów ECMA). 

Obroża elektryczna – najniższy poziom (0,000005 dżuli)
Niewidzialne ogrodzenie - najniższy poziom (0,000007 dżuli)
Obroża antyszczekowa  - najniższy poziom (0,000034 dżuli)
Obroża elektryczna - najwyższy poziom (0,000053 dżuli)
Stymulator mięśni brzucha dla ludzi (0,914 dżuli)
Elektryczny pastuch (3,2 dżule)
Paralizator (300 dżuli)

Zaskakujące ? Bardzo. Większość twierdzeń i opinii o kopaniu czy rażeniu psa prądem opiera się więc nie tyle na jakiejkolwiek wiedzy czy doświadczeniach ale na zwykłych emocjach i wynika zapewne z negatywnego odbioru tych dwóch słów: elektryczna obroża. Cóż tak się przyjęło i tak tego typu systemy utrwaliły się już w naszej polskiej świadomości choć pewnie ogólny odbiór tego typu systemów byłby inny gdyby przyjąć nazwę obroża elektroniczna lub trenażer.

Obroża elektryczna - czy na każdą pogodę ?

Większość obroży do tresury psów może pracować bez względu na warunki atmosferyczne - również w czasie deszczu lub śniegu. O ile jednak zdarza się psu wskoczyć do sadzawki, jeziora lub stawu znacznie lepsze są obroże wyższej klasy, które oferują pełną wodoodporność. W takich przypadkach najlepiej wybierać obroże zasilane akumulatorkami niż te, które wymagają okresowej wymiany baterii. Zastosowanie akumulatorków z możliwością ich ładowania przez zasilacz znacznie ogranicza ryzyko niepoprawnej wymiany baterii i zawilgocenia w ten sposób elektroniki wewnątrz odbiornika. 

Trzeba pamiętać, że w przypadku kiedy pies ma mokrą sierść lub przebywa w wodzie podany impuls będzie odczuwał zdecydowanie mocniej. Z tego powodu należy stosować w takich sytuacjach słabszy impuls korekcyjny. Niektóre wyższe modele obroży posiadają przełącznik trybu woda, który od razu zmniejsza siłę podawanego impulsu. 

Ważnym odnotowania jest również fakt, że o ile obroża będzie odporna na zamoczenie to większość modeli nie może być stosowana w słonej wodzie morskiej (wyjątek to wybrane obroże marki SportDOG 1200 i Sport dog 1600).

Dodatkowe funkcje w obrożach do tresury psa

Obsługa dodatkowych obroży za pomocą jednego pilota

Wybierając daną obrożę do szkolenia psa warto zwrócić uwagę, czy pilot posiada możliwość obsługi dodatkowej obroży co może się okazać przydatne kiedy pojawi się w domu kolejny pies. Dzięki temu za pomocą pilota można sterować niezależnie więcej niż jedną obrożą dla psa. Najwyższe modele oferują sterowanie nawet 3 i 6 obrożami za pomocą jednego pilota.

Podświetlenie po zmroku

Podświetlenie obroży po zmroku. Bardziej gadżet niż przydatne narzędzie w czasie tresury psa. Niemniej jednak niektóre amatorskie modele obroży wyposażono w taką funkcję.

Lokalizacja psa

Lokalizacja psa za pomocą obroży elektrycznej. Dzięki wbudowanemu lokalizatorowi dźwiękowemu można za pomocą obroży nie tylko reagować na zachowanie się psa ale również zlokalizować go za pomocą dźwięku w terenie co umożliwia na przykład obroża Dogtra 2600.

Bezpieczne obroże elektryczne

W naszej ofercie umieszczamy przede wszystkim markowe i bezpieczne obroże do szkolenia psów z certyfikatem ECMA (Innotek, PetSafe, SportDOG, Dogtra, Num’axes). Ofertę uzupełniamy tylko o wybrane markowe produkty, których jakość i skuteczność została zauważona na rynkach europejskich. Jak ognia unikamy tanich podróbek i niesprawdzonych wynalazków z Azji.

Jeśli planujesz zakup i stosowanie obroży do tresury upewnij się, że Twój pies zna już podstawowe komendy i skończył 6 m-cy. Młodsze psy nie rozumieją związków przyczynowo - skutkowych i taka tresura nie powinna być z nimi prowadzona.

Jak duża jest elektryczna obroża i czy jest uciążliwa dla psa

Jeżeli masz psa ras małych lub wyjątkowo dużych sprawdź obroże przygotowane specjalnie dla psów "nietypowych". Obroże dla mniejszych ras charakteryzują się mniejszą wagą i rozmiarami odbiorników noszonych przez psy. Obroże dla psów dużych posiadają często wzmocnione obudowy. Większość obroży jest natomiast obrożami uniwersalnymi dla psów o wadze od około 4 do kilkudziesięciu kilogramów. Jeśli martwi Cię waga obroży lub rozmiar odbiornika dla psa mamy dla Ciebie zadanie, które wyjaśni tego typu wątpliwości. Na powyższym zdjęciu oba nasze psy noszą obroże Innotek z systemu SD-2100E. Znajdź obrożę - oba psy mają je założone na szyjach:)

Pamiętaj:

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie obroży treningowej dla Twojego psa zapytaj naszego konsultanta, który zawsze chętnie udzieli Ci fachowej porady.Teraz zapraszamy do zapoznania się z tekstem w którym piszemy jak dobrać dobrze obrożę do tresury psów do danego psa i konkretnej sytuacji bądź problemu z psem.

Polecane obroże elektryczne do tresury psów

Wybrane opinie na temat oferowanych przez nas obroży za pomocą których prowadzona jest tresura psa:

"Genialne urządzenie !! Obroże naprawdę działają ! Dodatkowo fachowa pomoc i obsługa. Polecam gorąco !!
 
"Wszystkim właścicielom niesfornych sierściuchów , bardzo gorąco POLECAM obrożę elektroniczną .Przez 10 dni testowałam i stwierdzam , że żadna tresura nie jest tak skuteczna jak ta obroża .Firmie ślicznie dziękuję i jeszcze raz GORĄCO POLECAM ."

"Rewelacja, w 100% polecam innym psiakom i właścicielom :)"

"Towar dobrej jakość, świetnie spełnia swoje zadanie. Dziękuję i POLECAM"

"Jestem pod wrażeniem profesjonalnej sprzedaży. Zakup otrzymałam dzień po wpłacie. Wybrałam obrożę Dogtra 410 NCP w ofercie tańszej niż w innych sklepach. Sprzęt jest 1 klasa, wart swojej ceny. Firmę Dogtra polecił mi dla mojej dobermanki profesjonalny szkoleniowiec jako najlepszy sprzęt w tej kategorii. Przetestował i faktycznie starcza na lata."

"Bardzo dobry kontakt telefoniczny,porady fachowe,towar zgodny z opisem i dobrany przez sprzedawcę perfekcyjnie."

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie skuteczności urządzeń, kompetencji czy naszej rzetelności sprawdź co sądzi o nas blisko 5.000 dotychczasowych Klientów czytając opinie na Allegro lub Nokaut, które znajdziesz

I jeszcze tylko jeden z tysięcy, nasz ulubiony komentarz od Pani Hanny, który stwierdza że i my jesteśmy omylni ale wtedy stoimy za Klientem murem :)

"Chciałabym podzielić się moimi doswiadczeniami ale nie z urządzeniami które oferuje sklep - bo są naprawdę znakomite.. Chciałabym napisać o niezwykle profesjonalnym i uczciwym podejściu do klienta jaki ma firma EasyPet. Zamówiłam w tej firmie zestaw niewidzialnego ogrodzenia dla małego psa i kota. Przesyłka dotarła bardzo szybko ale ja w tym czasie byłam w delegacji więc odebrała ją moja piętnastoletnia córka. Po powrocie z dlegacji a minęlo juz ponad 7 dni od dastawy zabrałyśmy się za rozkładanie ogrodzenia w naszym ogródku wszystko szło wspaniale do chwili kiedy chciałyśmy sprawdzić drugą obrożę załaczoną do zestawu .. niestety nie działała zaczęłyśmy ją oglądać na wszystkie możliwe strony i okazało się że nastapiła pomyłka w dostawie, zamiast zestawu dla małego psa i kota dostałyśmy zestaw dla małego psa i obrożę antyszczekową. Ponieważ miałam juz jedną w domu druga była mi zupełnie niepotrzebna, dodatkowo nie miałysmy obroży dla kota na której najbardziej nam zależało, mało tego obrożę która była załączona do zestawu wzięłyśmy za obrożę dla kota choć była dla psa i ubrałyśmy w nia kota. Efekt był piorunujący kot tak skutecznie się wystraszył że nawet nie chciał wejśc do pokoju w ktorym został rażony przez impulsy z obroży. Zaczęłam sie zastanawiac co zrobic z tym fantem, weszałam na stronę firmy Easy Pet i stwierdziłam że niestety nie mogą wymienić towaru bo nie spełniam szeregu warunków które był w informacjach na stronie sklepu trochę zła napisałam do firmy emaila że jestem rozczarowana pomyłką itd itp Jakież było moje zdziwienie kiedy w niedzielę wieczorem odpalając pocztę przeczytałam wiadomość od firmy ze przepraszaja za pomyłkę i pomimo że obrożę antyszczekową przycięłam do wielkości szyi psa pomimo że nie mam już oryginalnego opakowania bo je wyrzuciłam, że pomimo to wymienią mi i to przesyłką na koszt firmy obrożę antyszczekową na obrożę dla kota, nie musieli tego robić a jedank zrobili dlatego uważam ze jest to bardzo uczciwa firma dla której klient jest najważniejszy i dlatego uważam ze wszyscy powinni sie o tym dowiedzieć bo takie podejście do klienta w dzisiejszych czasach to naprawde rzadkość. Życzę w tym miejscu całemu zespołowi EasyPet wszystkiego najlepszego i jeszcze raz bardzo dziekuję ich poziom obsługi oceniam na 6+ ."

Pięć ważnych powodów odpowiadających na pytanie: Dlaczego kupisz u nas ? 

1. Do oferty dodajemy tylko produkty z certyfikatem ECMA lub te, które osobiście sprawdzimy i ocenimy pod kątem SKUTECZNOŚCI i BEZPIECZEŃSTWA dla czworonogów, które będą je nosić. 

2. Mamy największą ofertę i zawsze znajdziemy rozwiązanie, które będzie pasowało do Twojej sytuacji i problemów z Twoim psem.

3. Sprzedając najwięcej urządzeń tego typu jesteśmy w stanie dopasować system, który najlepiej sprawdzi się dla Twojego psa po najniższej cenie w kraju.

4. Nie handlujemy niesprawdzonymi i najtańszymi produktami. Nie warto. Wasza opinia i zadowolenie są zawsze na pierwszym miejscu.

5. Codziennie rozmawiając z ludźmi, którzy mają naprawdę trudne psy wiemy naprawdę wiele o tych najtrudniejszych przypadkach :)

Miało być 5 powodów ale dodam jeszcze jeden.

Jeśli dotarłeś aż tutaj czytając ten artykuł, Twój problem z psem musi być naprawdę poważny. Składając zamówienie w naszym sklepie internetowym po przejściu do koszyka wpisz w miejsce na kupon nazwę naszej firmy tj. easypet i kliknij przycisk przelicz lub zadzwoń i zapytaj o rabat. 

Przy produkcie pojawi się lepsza cena dowolnego produktu specjalnie dla Ciebie !

Teraz sprawdź jaka obroża elektryczna będzie dobra dla Twojego psa

lub zadzwoń do nas !Szczególnie polecamy w promocji:

Kliknij aby przejść do wszystkich produktów z tej kategorii. lub sprawdzić wybrane obroże elektryczne dla psów myśliwskich.

 

DogtraEasyPetEasyPet DoorsInnotekNum'axesPetSafe