Kleszcze są groźne nie tylko dla ludzi. Dla naszych czworonożnych ulubieńców są sporym zagrożeniem, bo przenoszą groźną dla nich babeszjozę.

Ryzyko zarażenia tą śmiertelną w skutkach chorobą, jest dla psa bardzo duże. Ażeby psiak złapał kleszcza, niekoniecznie musi szarżować po gęstwienie leśnej lub na łące porośniętej wysoką trawą. Czasem wystarczy zwykłe bieganie po przydomowym ogródku z krótko przyciętym trawnikiem. Co w takim razie możemy zrobić, aby uchronić psiaka przez tym sporym niebezpieczeństwem?

Profilaktyka najważniejsza!

Jeśli wprowadzimy całoroczną profilaktykę w zapobieganiu kleszczom, możemy być spokojni o naszego pupila. Tylko, od czego tu zacząć?

Do standardowych rytuałów pielęgnacyjnych psa, powinien wejść zwyczaj przeglądania jego sierści. Jeśli nasz psiak ma swoje lokum na wolnym powietrzu taka zasada powinna obowiązywać nie tylko po powrocie ze spaceru, ale każdego dnia.

Jednak sprawdzanie sierści to nie wszystko. Najskuteczniejsze, bowiem w zapobieganiu kleszczom u psów jest stosowanie odpowiednich preparatów i obroży jak np.:  Obroża przeciw pchłom i kleszczom Hilton 60 cm, Obroża przeciw pchłom i kleszczom 80 cm, Obroża p. pchłom i kleszczom dla szczeniaka dużych ras, Spray do usuwania kleszczy Beaphar Diagnos, Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla szczeniątBeaphar płyn dla psa na pchły i kleszcze i wiele innych produktów które możesz zobaczyć w dziale Pchły i Kleszcze

Tylko one mogą w skuteczny sposób odstraszać niechcianych intruzów i tym samym zmniejszyć ryzyko zachorowania naszego pupila.

Taką formę zabezpieczenia najlepiej stosować przez cały rok. Z roku na rok wydłuża się, bowiem sezonowość na kleszcze i ryzyko ich częstszego łapania przez naszych ulubieńców.
DogtraEasyPetEasyPet DoorsInnotekNum'axesPetSafe