Szczekanie psa ? Uciążliwe ujadanie lub wycie ?

Pies to nie tylko przyjemność. Posiadanie psa wiąże się również z wieloma obowiązkami.
 
Decydując się na psa trzeba pamiętać, że ten czworonożny przyjaciel to nie tylko przyjemność z jego posiadania ale również, a nawet przede wszystkim, wiele obowiązków związanych z jego posiadaniem.
 
szczekanie psaWybierając psa należy przed podjęciem takiej decyzji rozważyć wszystkie za i przeciw. Decydując się na daną rasę psa należy liczyć się z jej potrzebami. Już na tym etapie, źle podjęta decyzja będzie rodziła wiele nieprzyjemnych konsekwencji.
 
Jedną z takich nieprzyjemnych konsekwencji może być uciążliwe dla nas lub dla sąsiadów szczekanie psa. Często niewłaściwe postępowanie z psem, brak należytej uwagi czy też zły lub całkowity brak szkolenia psa prowadzi do eskalacji uciążliwego szczekania.
 
Coraz więcej osób przywiązanych do swoich psów stara się temu zaradzić. Często rozwiązaniem jest odpowiednie zajęcie dla psa – kość lub zabawka które wypełnią psu czas samotności kiedy właściciele są poza domem. Często jednak takie sposoby nie przynoszą odpowiedniego skutku powodując, że pies staje się powodem sąsiedzkich nieporozumień.
 
Ich eskalacja prowadzi często do dylematu: czy pozbyć się psa, czy też szukać innych rozwiązań ? Pojawiają się kolejne pomysły: środki farmakologiczne, podcięcie strun głosowych czy w końcu kastracja psa ?
 
Każda z tych metod budzi wiele dylematów moralnych i jest decyzją nieodwracalną.
 
Ciekawym rozwiązaniem na które decyduje się coraz więcej właścicieli nadmiernie uciążliwych psów jest elektroniczna obroża antyszczekowa, która skutecznie ogranicza uciążliwe szczekanie lub wycie psa. Wiele odmian w jakich występują tego typu obroże: obroże ultradźwiękowe, obroże zapachowe lub obroże elektroniczne pozwala na dobranie odpowiedniej obroży antyszczekowej praktycznie dla każdego psa.  
 
Co jednak robić kiedy szczeka inny pies i nie mamy wpływu na jego właściciela ?
 
Niestety wiele problemów z psami to tak naprawdę problemy z ludźmi – ich właścicielami. Na pewno należy zacząć od spokojnej rozmowy, wskazania problemu i możliwych rozwiązań. Jeśli to nie pomaga można zwrócić się pisemnie do administracji budynku z wnioskiem o podjęcie stosownych działań.
 
Jeśli to nie skutkuje, lub nadmiernie głośny pies mieszka na wydzielonej działce należy wystąpić do Policji bądź Straży Miejskiej o "ukaranie" właścicieli tego psa za niewłaściwe sprawowanie opieki.
 
W gminach zazwyczaj funkcjonują uchwały wydane przez rady gmin tzw. regulaminy utrzymania czystości i porządku, które regulują obowiązki właścicieli zwierząt. Nie stosowanie się do takiej uchwały jest natomiast wykroczeniem.
 
Należy jednak zawsze pamiętać, że kluczowym ogniwem bez którego nie uda się rozwiązać tego typu problemów jest człowiek.
 
Sprawdź produkty w kategorii elektryczna obroża antyszczekowa dla psa.

Zobacz również prezentację tego typu produktu poniżej.DogtraEasyPetEasyPet DoorsInnotekNum'axesPetSafe