Jak działa obroża elektryczna dla psa ? Czy jest bezpieczna dla psów ?

Oferowane przez EasyPet elektroniczne obroże treningowe to dość nowy produkt, ale już dostępny na rynku polskim i znajdujący się w naszej ofercie. Klasyczne urządzenie do tresury psa składa się z dwóch części: pilota zdalnego sterowania oraz specjalnej obroży wyposażonej w odbiornik systemu. Elektroniczna obroża z pilotem umożliwia kontrolę psa w prosty sposób i na znaczną odległość.

obroża elektryczna jak działaDziałanie zestawu polega na wysyłaniu za pomocą pilota sygnału ostrzegawczego lub impulsu korekcyjnego do elektrycznej obroży. Psy stosunkowo szybko przyswajają sobie tak prowadzoną tresurę, która opiera się na zależności przyczynowo - skutkowej. 

Poprzedzenie impulsu komendą głosową, a następnie dźwiękiem ostrzegawczym w obroży powoduje, że pies reaguje nie tyle na sam impuls, co jest w stanie rozpoznać niewłaściwe zachowanie już w momencie komendy słownej lub ostrzeżenia dźwiękowego w obroży. W skrócie: niewłaściwe zachowanie psa i niewykonanie polecenia głosem lub brak reakcji na dźwięk ostrzegawczy = nieprzyjemny impuls elektrostatyczny.

Sposób ten jest bardzo podobny do sytuacji, w której treser używa gwizdka i smyczy z obrożą. Jednak w odróżnieniu od smyczy i klasycznej obroży zaciskowej lub kolczastej, elektroniczne obroże treningowe umożliwiają zastosowanie zawsze identycznego, odpowiedniego impulsu korekcyjnego dopasowanego do danego psa i danej sytuacji.

Jest to bardzo ważne dla szybkiego wytworzenia odruchów warunkowych, czyli szybkiego utrwalania komend i ćwiczeń, które pies dobrze i długo pamięta.

Obroża pomoże również w utrwaleniu prawidłowego chodzenia przy nodze. Gdy pies ciągnie wydajemy krótką komendę głosową, ewentualnie ostrzeżenie dźwiękowe. Jeśli pies nie reaguje możemy skorzystać z funkcji impulsu. Rozwiązanie to jest o tyle lepsze iż mogą z niego korzystać osoby starsze, które nie mają już tyle sił na "szarpanie" się ze swoim pupilem.

Obecnie można również zakupić specjalne zaprojektowane obroże elektroniczne dla myśliwych charakteryzujące się bardzo dużym zasięgiem oraz całkowitą wodoodpornością. Prezentację przykładowego produktu możesz obejrzeć poniżej.

DogtraEasyPetEasyPet DoorsInnotekNum'axesPetSafe